Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Nikola Tesla: Nie zamierzam dać satysfakcji owym, ograniczonym,...

Nie zamierzam dać satysfakcji owym, ograniczonym, zazdrosnym indywiduom, które próbują udaremnić me wysiłki. Nie są oni dla mnie niczym więcej, niż zarazkami jakiejś obrzydliwej choroby. Świat nie jest gotowy na mój projekt.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty oskarżycielskie; cytaty o świecie
Nikola Tesla

Nieco podobne cytaty

Wielu ludzi zapomina, że byłem jednym z pierwszych, którzy sprzeciwili się wojnie w Iraku jesienią 2002 roku i od tamtego czasu zawsze podtrzymywałem swoje stanowisko i wielokrotnie dawałem temu wyraz w Senacie. Nie zamierzam jednak pastwić się nad prezydentem Bushem, mimo że mamy bardzo różne zdanie na temat irackiej interwencji. Nie jestem z tych, którzy mówią, że jest on z natury zły. Myślę, że na swój sposób robi to, co uważa za najlepsze dla kraju. Uważam jednak, że się myli.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o sobie
Barack Obama
P prezydencie Georgu H. Bushu i jego decyzji o interwencji zbrojnej w Iraku.
To jest cytat o George'u W. Bushu, zobacz cytaty o George'u W. Bushu
strona cytatu

Nie zrobiłem konferencji prasowej aby ogłosić zakończenie kariery, ale tak, nie zamierzam już więcej grać. Mówiłem sobie przez ostatnich kilka lat aby tego nie ogłaszać w razie gdyby nadarzyła się jakaś wspaniała rola, jednak naprawdę nie chcę tego dłużej robić.... Brakuje mi aktorstwa bo robiłem to przez ostatnie 50 lat i kochałem to. Jednak biznes [filmowy] jest dla mnie bardzo stresujący. Kompromisy jakie muszę zawierać grając w filmach doprowadziły mnie do punktu gdzie poczułem, że nie chcę tego więcej robić.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o aktorstwie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Gene Hackman
Źródło: imdb.com Ang.: "I haven't held a press conference to announce retirement, but yes, I'm not going to act any longer. I've been told not to say that over the last few years, in case some real wonderful part comes up, but I really don't want to do it any longer ... I miss the actual acting part of it, as it's what I did for almost fifty years, and I really loved that. But the business for me is very stressful. The compromises that you have to make in films are just part of the beast, and it had gotten to a point where I just didn't feel like I wanted to do it anymore."
strona cytatu

Nie radziłbym nikomu zostać artystą jeżeli szuka szczęścia, ponieważ jest to raczej ciężki kawałek chleba a nie lekki. Nawet jeżeli my artyści mamy pewne przywileje, jest w nas obecna cały czas pewna frustracja: jak zrobić więcej lub lepiej, nigdy nie osiągamy satysfakcji.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o szczęściu
Jean-Michel Jarre
Ang.: "I wouldn't advise anyone, if they are searching for happiness, to be an artist, because it's heavy rather than light. Even if we artists are all very privileged, there's a constant frustration about how to do more or better, and never being satisfied.". Źródło: http://www.tv.com/people/jean-michel-jarre/trivia/
strona cytatu

Przede wszystkim dlatego, że Hannibal Lecter to dla mnie już przeszłość. Nakręciłem trzy filmy i nie zamierzam już wracać do tej postaci.

Kategorie: cytaty o sobie
Anthony Hopkins
O powodach dla których nie zagra już Hannibala Lectera. Źródło: wywiad dla stopklatka.pl
strona cytatu

Cóż, mam jeden i tylko jeden cel poszukiwań. Pozwolę sobie poprzedzić to stwierdzeniem, że szukam osobistego szczęścia, spełnienia i radości. Ponieważ nie miałem tych wszystkich rzeczy i jest oczywiste, że nigdy ich nie doświadczę, mam nadzieję, że zarobię dużo pieniędzy, ale to się też nie udało. A jednak jest jedno poszukiwanie którego nigdy nie porzucę, i które wydaje mi się w moim zasięgu, aby rozstrzygnąć raz na zawsze, ku własnej satysfakcji - niekoniecznie ku zadowoleniu kogokolwiek innego: jaka jest prawdziwa natura otaczającej nas rzeczywistości w porównaniu z pozorną, ewidentną, fenomenologiczną rzeczywistością, którą postrzegamy.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o sobie
Philip K. Dick
strona cytatu
powiązane hasła: rzeczywistość

Minęły cztery lata od chwili, gdy podjąłem wspólnie z panem pierwsze próby zorganizowania pomocy dla Polski. Mimo że pomoc nadeszła tak późno i po wielu cierpieniach narodu polskiego, mam dziś powody do osobistej satysfakcji.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o sobie
Herbert Hoover
W liście do zaprzyjaźnionego z nim Ignacego Paderewskiego, 1919 r.
strona cytatu

Zobacz też