Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Nieco podobne cytaty

Ruszył proces wyradzania się partyzantki w bandytyzm. Od chwili rozwiązania AK coraz trudniej było rozróżnić bandę rabunkową od grupy niepodległościowej.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
Jacek Kuroń
Źródło: PRL dla początkujących, s. 13.
strona cytatu

Wysokie subsydia rolne w USA i Unii Europejskiej osłabiły rolnictwo w krajach rozwijających się, gdzie zbyt mało środków jest kierowanych na poprawę efektywności w tym sektorze. Pomoc rozwojowa dla tych krajów kierowana do sektora rolniczego jest coraz niższa, spadła w ostatnich latach z 17 do 3 proc. całkowitej pomocy. Bogate kraje muszą zreformować lub nawet zawiesić politykę rolną destabilizującą światowe rynki i powinny pomóc biedniejszym krajom w zwiększeniu ich potencjału produkcji żywności.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty lewicowe; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Joseph Eugene Stiglitz
Źródło: rp.pl, 7 października 2008
strona cytatu

Dwie rzeczy napełniają umysł coraz to nowym i wzmagającym się podziwem i czcią, im częściej i trwalej się nad nimi zastanawiamy: niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie. Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty obserwacje; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o niebie; cytaty życiowe, o życiu
Immanuel Kant
"O dwóch rzeczach, które napełniają duszę podziwem"
strona cytatu

Jak słucham niektórych pytań dziennikarzy, to coraz bardziej zaczynam wierzyć, że ludzie pochodzą od małp.

Kategorie: cytaty o sobie
Roman Giertych
Źródło: Wprost, 14 lipca 2006
strona cytatu

Francja domaga się korytarza dla Rosji w Polsce. Gdzie my mamy Polaków w rządzie, nikt nie protestuje.(...) Najgorsze to jest współdziałanie niemiecko-żydowsko-rosyjskie. Tak samo jak protestanci, którzy rządzili Polską, to było coraz gorzej, jak Buzek rządził.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Żydach, Izraelu; cytaty o Niemczech; cytaty o Rosji; cytaty populistyczne
Tadeusz Rydzyk
Źródło: Radio Maryja, 26 lipiec 2002
strona cytatu

W pochodach spotkali się weterani i młodzież, robotnicy, inteligenci, rolnicy i żołnierze, twórcy i uczeni. Wszyscy mimo różnych doświadczeń i punktów widzenia swoim udziałem potwierdzili nie tylko swój związek ze stuletnimi tradycjami robotniczej walki i pracy, ale także wspólne przekonanie, że jesteśmy w stanie (...) pokonać kryzys. Wielomilionowe pochody potwierdziły, że coraz szersze poparcie społeczne zdobywa linia socjalistycznej odnowy, polityka partii i władz, praktyka realizacji uchwał IX Zjazdu PZPR.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty populistyczne; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Aleksander Kwaśniewski
Źródło: „Sztandar Młodych”, 2 maja 1984 r.
strona cytatu

Część polityków (...) ­ twierdzi z przedziwnym uporem, że wystarczy znaleźć pieniądze lub dodrukować pieniądze, rzucić je ludziom i że dalej jakoś to będzie. Coraz więcej ludzi, którym żyje się ciężko, widząc ten przedziwny kontredans polityczny tutaj, u nas, w naszym parlamencie ­(...)­ jest skłonnych uwierzyć w mit oświeconej dyktatury, coraz częściej wyrażają oni przekonanie, że ktoś wreszcie powinien chwycić to wszystko za mordę i zrobić porządek, i wierzą, że potem, właśnie potem jakoś to będzie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty populistyczne
Donald Tusk
Wystąpienie w Sejmie 27 maja 1993 r., w mowie obronnej rządu Hanny Suchockiej, który został odwołany następnego dnia.
strona cytatu

Zobacz też