Gdybym mógł udzielić jednej rady młodym ludziom myślącym o swojej przyszłości, byłaby to taka: nie zakładaj niczego z góry, sprawdź, jakie są możliwości/okazje.
To zdumiewające, jak wielu ludzi myśli, że mogą odpowiedzieć na argument, przypisując złe motywy tym, którzy się z nimi nie zgadzają. Używając tego rodzaju rozumowania, możesz wierzyć lub nie wierzyć w cokolwiek, bez konieczności zajmowania się faktami lub logiką.
Intelektualiści lubią myśleć o sobie, że są tymi, którzy „mówią prawdę do władzy”, ale zbyt często są to ludzie, którzy kłamią, aby zdobyć władzę.
Trudno wyobrazić sobie głupszy lub bardziej niebezpieczny sposób podejmowania decyzji niż oddanie decyzji w ręce ludzi, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za to, że się mylą.
Tak jak każdy kretyn może zniszczyć bezcenną wazę Ming, tak płytcy i źle wykształceni ludzie, którzy prowadzą nasze szkoły, mogą podkopać i zniszczyć od wewnątrz wielką cywilizację, której stworzenie i utrzymanie wymagało wieków poświęcenia.
Praktycznie żaden pomysł nie jest zbyt idiotyczny aby nie mógł zostać zaakceptowany, nawet przez bardzo inteligentnych i dobrze wykształconych ludzi, jeśli daje im to poczucie, że są wyjątkowi i ważni. Niektórzy mylą to uczucie z idealizmem.
Pierwszą lekcją ekonomii jest niedostatek: nigdy nie ma wystarczająco dużo tego, co w pełni usatysfakcjonuje wszystkich, którzy tego chcą. Pierwsza lekcja polityki to lekceważenie pierwszej lekcji ekonomii.
Zazdrość plus retoryka równa się „sprawiedliwość społeczna”.
Dojrzałość nie jest kwestią wieku. Dojrzewasz, kiedy nie zależy ci już na pokazywaniu, jak bardzo jesteś mądry, i poświęcasz całą swoją uwagę na to, by dobrze wykonać swoją pracę. Wielu nigdy nie osiąga tego etapu, bez względu na to, ile mają lat.
Kiedy chcesz pomóc ludziom, powiedz im prawdę. Kiedy chcesz pomóc sobie, powiedz ludziom to, co chcą usłyszeć.
Większość problemów nie zostaje rozwiązanych. Zostają przykryte przez inne obawy.
Zrozumienie ograniczeń istoty ludzkiej jest początkiem mądrości.
W ochronie konsumentów konkurencja jest znacznie skuteczniejsza niż rząd.
Fakty nie mówią same za siebie. Mówią za lub przeciw konkurencyjnym teoriom. Fakty oderwane od teorii lub wizji są jedynie odosobnionymi ciekawostkami.
Wolność kosztowała zbyt wiele krwi i agonii, aby można było się jej zrzec za tanią retorykę.
Podczas gdy decyzje są ograniczone rodzajem organizacji i rodzajem zaangażowanej wiedzy, bodźcem do podejmowania decyzji są wewnętrzne preferencje i zewnętrzne pobudki stojące przed tymi, którzy faktycznie podejmują decyzje.
Cywilizacja to ogromne narzędzie do ekonomizacji wiedzy.
Nigdy nie rozumiałem, dlaczego „chciwością” jest chęć zatrzymania zarobionych pieniędzy, a chciwością nie jest chęć brania cudzych pieniędzy.
Socjalizm brzmi świetnie. Zawsze brzmiał świetnie. I prawdopodobnie zawsze będzie brzmieć świetnie. Dopiero gdy wyjdziesz poza retorykę i zaczniesz przyglądać się twardym faktom, socjalizm okazuje się wielkim rozczarowaniem, jeśli nie katastrofą.