Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Thomas Sowell

Thomas Sowell

Thomas Sowell - amerykański ekonomista, profesor w Instytucie Hoovera na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii. Swoje poglądy określa jako najbliższe libertarianizmowi.

• Profesje Thomasa Sowella: naukowiec; ekonomista; libertarianin • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: poniedziałek, 30 czerwca 1930

Wybierz cytaty Thomasa Sowella według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Thomas Sowell
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Thomasa Sowella:

Gdybym mógł udzielić jednej rady młodym ludziom myślącym o swojej przyszłości, byłaby to taka: nie zakładaj niczego z góry, sprawdź, jakie są możliwości/okazje.

Kategorie: cytaty radzące; cytaty motywacyjne
strona cytatu

To zdumiewające, jak wielu ludzi myśli, że mogą odpowiedzieć na argument, przypisując złe motywy tym, którzy się z nimi nie zgadzają. Używając tego rodzaju rozumowania, możesz wierzyć lub nie wierzyć w cokolwiek, bez konieczności zajmowania się faktami lub logiką.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty oskarżycielskie
strona cytatu

Pierwszą lekcją ekonomii jest niedostatek: nigdy nie ma wystarczająco dużo tego, co w pełni usatysfakcjonuje wszystkich, którzy tego chcą. Pierwsza lekcja polityki to lekceważenie pierwszej lekcji ekonomii.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce
strona cytatu

Fakty nie mówią same za siebie. Mówią za lub przeciw konkurencyjnym teoriom. Fakty oderwane od teorii lub wizji są jedynie odosobnionymi ciekawostkami.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu

Podczas gdy decyzje są ograniczone rodzajem organizacji i rodzajem zaangażowanej wiedzy, bodźcem do podejmowania decyzji są wewnętrzne preferencje i zewnętrzne pobudki stojące przed tymi, którzy faktycznie podejmują decyzje.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu
powiązane hasła: wiedza

Socjalizm brzmi świetnie. Zawsze brzmiał świetnie. I prawdopodobnie zawsze będzie brzmieć świetnie. Dopiero gdy wyjdziesz poza retorykę i zaczniesz przyglądać się twardym faktom, socjalizm okazuje się wielkim rozczarowaniem, jeśli nie katastrofą.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
strona cytatu

Zobacz też