Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Losuj cytat Szukaj
Oscar Wilde

Oscar Wilde o przyrodzie, naturze, biologii [ pokaż wszystkie cytaty ]

Oscar Wilde (1854 - 1900) był irlandzkim poetą tworzącym w duchu modernistycznego estetyzmu. W swoim czasie uznawany za kontrowersyjnego, był przez jednych wyśmiewanych, a innych uwielbiany.
Oscar Wilde to: poeta
Narodowość: irlandzka
Data urodzenia: poniedziałek, 16 października 1854
Data śmierci: piątek, 30 listopada 1900
Oscar Wilde książki: Aforyzmy, zmyślenia, paradoksy Bajki (Oscar Wilde) Ballada o więzieniu w Reading Cztery komedie De profundis czyli krzyk z otchłani Duch z Kenterwilu. Zbrodnia Artura Savile'a Dusza człowieka w socjalizmie Kobieta bez znaczenia Krytyk jako artysta Mąż idealny Nie lubię zasad, wolę przesądy i inne aforyzmy Portret Doriana Graya Portret Pana W.H. Salome Sfinks bez tajemnic Słowik i róża Szczęśliwy książę i inne opowiastki Teleny Twarz, co widziała wszystkie końce świata Upiór rodu Canterville'ów ⇓ ⇓ pokaż więcej książek ⇓ ⇓

Wybierz cytaty Oscara Wilde według kategorii

⇓ ⇓ pokaż więcej kategorii ⇓ ⇓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura byłaby wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury.

strona cytatu
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii
powiązane hasła: architektura

Społeczeństwo, to społeczeństwo, jakie my sami stworzyliśmy, odtrąci mnie od siebie; ale Natura, której słodkie deszcze padają zarówno na sprawiedliwych, jak na niesprawiedliwych, wskaże mi rozpadliny w skałach, w których będę mógł się ukryć, i osłonięte doliny, w których ciszy będę mógł płakać niepostrzeżony. Rozepnie gwiazdy na niebie nocy, abym mógł, gdy mrok zapadnie, iść w dal, nie potykając się; powionie wiatrem na ślady stóp moich, aby nikt z tych, co chcą mnie ukrzywdzić, nie mógł pójść za mną; oczyści mnie w wielkich wodach i uleczy gorzkiemi ziołami.

strona cytatu
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii; o sobie
Cytaty pochodzi z książki: De profundis czyli krzyk z otchłani