Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Marek Grechuta

Marek Grechuta

Marek Michał Grechuta – polski piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz. Laureat wielu nagród muzycznych, Kawaler Orderu Odrodzenia Polski.

• Profesje Marka Grechuty: poeta; muzyk; kompozytor; piosenkarz, wokalista
• Data urodzenia: poniedziałek, 10 grudnia 1945 • Data śmierci: poniedziałek, 9 października 2006

Wybierz cytaty Marka Grechuty według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Marek Grechuta
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Marka Grechuty:

Zawsze starałem się by mój repertuar był wartościowy pod względem tekstu, poezji jaki i pod względem muzyki. Żeby muzyka pasowała do wiersza, żeby dodawała skrzydeł wierszowi, żeby po prostu z połączenia poezji i muzyki powstawała nowa wartość: piosenka poetycka.

Kategorie: cytaty o sobie
Źródło: wywiad Jarka Buzarewicza z roku 1995 r., https://www.youtube.com/watch?v=FaVJbYrKI_U
strona cytatu

Wydaje mi się że dbaliśmy o oryginalność naszych piosenek. Dlatego właśnie zespół Anawa: instrument smyczkowy, gitara, fortepian. Teksty również jak najlepsze, i w formie, i w treści jak najciekawsze. I chyba ta dbałość repertuar powodowała, że ta popularność moich piosenek trwa do dzisiaj.

Kategorie: cytaty o sobie
O swojej twórczości. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PIkzL3zJz6A
strona cytatu

Muzyka soul jak to się mówi muzyka duszy, dawana tak spod serca, w dziedzinie muzyki rozrywkowej, to jest nie tylko wymysł ostatnich lat. Mnie się zdaje, że po prostu muzyka duszy była zawsze przekazywana najpierw przez muzykę poważną też od duszy, natomiast teraz jest może to najbardziej forma drapieżna, i najbardziej jakaś kontrowersyjna w obecnych czasach. I to, że śpiewają ją długowłosi, czy to że śpiewają w sposób gardłowy to już jest historia mnie się wydaje ich osobista, jest to subiektywne ujęcie tego co się chce przekazać właśnie spod serca.

Kategorie: cytaty o muzyce
O muzyce soul. Źródło: Rozmowa Jacka Stwory z Markiem Grechutą w audycji "Diariusz krakowski" (Radio Kraków, 1969), https://www.youtube.com/watch?v=PdztaG-_74c
strona cytatu

Zobacz też