Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Jolanta Janda - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, reżyserka, piosenkarka, felietonistka, pisarka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie z roku 1975.

• Profesje Krystyny Jandy: pisarz; muzyk; aktor, aktorka; reżyser; piosenkarz, wokalista • Narodowość: polska
• Data urodzenia: czwartek, 18 grudnia 1952

Wybierz cytaty Krystyny Jandy według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Krystyna Janda
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Krystyny Jandy:

Zawsze uważałam że pytania typu - czy jesteś wierzący, na kogo głosowałeś i ile zarabiasz, są niestosowne i żaden człowiek nie ma obowiązku na nie odpowiadać.

Kategorie: cytaty o sobie
Źródło: oficjalny fanpage na facebooku
strona cytatu
powiązane hasła: savoir vivre

Wsiadłam kilka dni temu do pociągu. - Przepraszam pana, czy mógłby pan pomóc mi włożyć walizkę na półkę? Walizeczka mała na jeden dzień, ale jednak, dla mnie i wysoko i stoi obok mężczyzna... - Nie. Mam chory kręgosłup. Ani przepraszam, ani pani wybaczy… Nic. Wcześniej włożył swoją wielką walizę bez wysiłku. [...]

Wychowałyśmy takie pokolenie mężczyzn. Czy znasz matkę, która nie usługiwałaby całe życie synowi jak niewolnica, i jeszcze nie byłaby z tego powodu najszczęśliwsza? Ja nie znam. To wszystko nasza wina, niestety.

Kategorie: cytaty o mężczyznach
strona cytatu

W dniu zakochanych chciałabym pozdrowić zakochanych w życiu [...] Bardzo polubiłam to święto. Polacy rozgościli się w nim, przyzywając je nie tyle do wyznań miłosnych i ujawniania skrytych uczuć, co do okazywania sympatii wobec znajomych, współpracowników, przyjaciół, partnerów, małżonków, narzeczonych i ludzi miłych w ogóle.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o miłości
strona cytatu

Tak. Uganianie się za młodością jest poniżej godności. Z reguły gram osoby w moim wieku lub starsze i koniec. Zauważcie, że ostatnio na ogół występuję tylko w szlafrokach i piżamach, bo wygodniej.

Kategorie: cytaty o sobie
O życiu w zgodzie ze swoim wiekiem. Źródło: PLAYBOY nr 9, 2007, http://wywiadowcy.pl/krytyna-janda/
strona cytatu

Miłości babci i dziadka nie zastąpi nic. Socjalistyczne przedszkola i żłobki narobiły tyle złego, że rodzice, którzy przez nie przeszli, mają złe wspomnienia.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Źródło: „Rzeczpospolita”, 10 kwietnia 2010
strona cytatu

Gram dlatego, że muszę, a nie dlatego, że chcę. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

W ciągu minuty tyle może się wydarzyć. To lub tamto. Trochę tego i trochę tamtego. Lub całe tamto i nic tego. Ponieważ ty decydujesz, co jest ważne, to czy tamto.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o czasie
Źródło: książka "www.małpa2.pl"
strona cytatu

Zobacz też