Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Józef Tischner

Józef Tischner

Józef Stanisław Tischner - duchowny katolicki związany z kulturą podhalańską, prezbiter, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej. Kawaler Orderu Orła Białego.

• Profesje Józefa Tischnera: duchowny (wszystkie religie); duchowny rzymskokatolicki; pedagog, nauczyciel • Narodowość: polska
• Data urodzenia: czwartek, 12 marca 1931 • Data śmierci: środa, 28 czerwca 2000

Wybierz cytaty Józefa Tischnera według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Józef Tischner
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Józefa Tischnera:

Dziś doświadczamy grzechu przede wszystkim. gdy widzimy, że człowiek jest zły dla drugiego człowieka. Grzech nie musi wiązać się z jakimś wielkim, złym czynem. Czasami to po protu brak czynu. Bardzo często także słowo wypowiedziane nie w porę jest zabijające. Grzech to odwrócenie się od drugiego człowieka.

Kategorie: cytaty o złu
strona cytatu
powiązane hasła: grzech

Za ateizmem przemawia wiele argumentów. Więcej niż za religią. W gruncie rzeczy to logiczne, żeby być ateistą. Tak jak logiczne i rozumne jest to, żeby się nie zakochać… A przecież ludzie nie są w tym przypadku logiczni. Na szczęście.

Kategorie: cytaty religijne, o religii
strona cytatu
powiązane hasła: ateizm; rozum

Wiara jest w gruncie rzeczy smutną koniecznością. Gdybyśmy mogli mieć wiedzę, nie potrzebowalibyśmy mieć wiary. Rzecz w tym, że nie możemy mieć wiedzy.

Kategorie: o wierze cytaty
strona cytatu

Spór między miłością a Miłością to właściwy spór człowieka z Bogiem. [Miłość] nie rozgrzesza [człowieka], ale przekonuje Pana Boga.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach
strona cytatu

Zobacz też