Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
John Fitzgerald Kennedy (JFK)

John Fitzgerald Kennedy (JFK)

John Fitzgerald Kennedy (często określany jako JFK) – amerykański polityk, 35-ty prezydent Stanów Zjednoczonych od stycznia 1961 do czasu jego śmierci w zamachu w listopadzie 1963 roku. Podczas swojej prezydentury skupiał się głównie na postępie w stosunkach USA ze Związkiem Radzieckim.

Powiązane tematy: Prezydenci; Prezydenci USA

• Profesje Johna Fitzgeralda Kennedy'ego: polityk • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: wtorek, 29 maja 1917 • Data śmierci: piątek, 22 listopada 1963

Wybierz cytaty Johna Fitzgeralda Kennedy'ego według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

John Fitzgerald Kennedy (JFK)
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Johna Fitzgeralda Kennedy'ego:

Wielkie rewolucje w historii człowieka, przeszłej, teraźniejszej i przyszłej, to rewolucje tych, którzy chcą być wolni.

Kategorie: cytaty o wolności
strona cytatu
powiązane hasła: Rewolucja

Wierzę w Amerykę, gdzie system wolnej przedsiębiorczości kwitnie, aby wszystkie inne systemy mogły to zobaczyć i podziwiać – gdzie żadnemu biznesmenowi nie brakuje konkurencji ani kredytu – i gdzie żaden monopol, żaden haracz, żadna rządowa biurokracja nie może go wyrzucić z biznesu, który zbudował z własnej inicjatywy.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty biznes, firma; cytaty o Ameryce
strona cytatu

Bo w demokracji każdy obywatel, niezależnie od zainteresowania polityką, „piastuje urząd”; każdy z nas jest odpowiedzialny; i, w ostatecznym rozrachunku, rodzaj rządu, jaki otrzymamy, zależy od tego, jak wypełniamy te obowiązki. My, ludzie, jesteśmy szefami i będziemy mieć przywództwo polityczne, dobre lub złe, którego się domagamy i na które zasługujemy.

Kategorie: cytaty o demokracji
strona cytatu

Prawdziwa demokracja, żywa, rozwijająca się i inspirująca, pokłada swoją wiarę w ludziach — wiarę, że ludzie nie tylko wybiorą ludzi, którzy będą sprawnie i wiernie reprezentować ich poglądy, ale także wybiorą ludzi, którzy będą dokonywać ich sumiennego osądu — wiarę, że ludzie nie będą potępiać tych, których przywiązanie do zasad prowadzi ich na niepopularne tory, ale nagradzać odwagę, szanować honor i ostatecznie uznawać słuszność.

Kategorie: cytaty o demokracji
strona cytatu

Wojna będzie trwała do tego odległego dnia, kiedy odmawiający służby wojskowej będzie cieszył się taką samą reputacją i prestiżem, jak wojskowy dzisiaj.

Kategorie: cytaty antywojenne, pacyfistyczne
strona cytatu

Zdecydowaliśmy się w ciągu nadchodzących dziesięciu lat polecieć na Księżyc i dokonać innych rzeczy nie dlatego, że są łatwe, ale właśnie dlatego, że są trudne, a przez to zmuszą nas do lepszej organizacji i wykorzystania wszystkich naszych umiejętności (…).

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Przemówienie na Rice University, Houston, 12 września 1962 r.
strona cytatu
powiązane hasła: księżyc

Wszystkie nasze wysiłki muszą zmierzać do tego, abyśmy dotarli na Księżyc przed Rosjanami. W innym wypadku nie widzę potrzeby wydatkowania takich kwot, bo kosmos jako taki niewiele mnie obchodzi. W grę wchodzą gigantyczne kwoty. Nadwerężyliśmy nasz budżet, a jedynym tego uzasadnieniem jest osiągnięcie rezultatu w takim czasie, o jaki proszę.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o kosmosie, wszechświecie
strona cytatu
powiązane hasła: księżyc

Wolność boryka się z licznymi trudnościami, a demokracja nie jest doskonała, ale my nigdy nie musieliśmy wznosić muru, by zatrzymać naszych ludzi.

Kategorie: cytaty o demokracji; cytaty oskarżycielskie
Nawiązanie do budowy muru berlińskiego
strona cytatu

Teraz dźwięk trąbki przyzywa nas ponownie, nie jako zew broni, choć broni nam potrzeba, nie jako zew boju, choć w boju trwamy, lecz jako wezwanie do znoszenia ciężaru długich zmagań w półmroku – rok za rokiem, „weseląc się nadzieją i będąc cierpliwymi w ucisku” – do znoszenia zmagań z powszechnymi wrogami człowieka: tyranią, biedą, chorobą i samą wojną.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Z przemówienia inauguracyjnego
strona cytatu

Zobacz też