Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Isaac Asimov

Isaac Asimov (1920 - 1992) był amerykańskim pisarzem rosyjskiego pochodzenia, z wykształcenia biochemik. Jeden z najsłynniejszych autorów książek z gatunku fantastyki naukowej.

• Profesje Isaaca Asimova: naukowiec; pisarz; biolog • Narodowość: amerykańska; żydowska
• Data urodzenia: piątek, 2 stycznia 1920 • Data śmierci: poniedziałek, 6 kwietnia 1992

Wybierz cytaty Isaaca Asimova według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Isaac Asimov
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Isaaca Asimova:

To zamiana, ciągła zmiana, nieuchronna zmiana jest dominującą cechą dzisiejszego społeczeństwa. Żadna wrażliwa decyzja nie może być więcej podjęta bez wzięcia pod uwagę nie tylko świata jaki jest teraz ale świata jakim będzie.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty socjologiczne; cytaty o świecie
strona cytatu

Nie wierzę w życie po życiu, więc nie muszę spędzać całego życia obawiając się pieka lub obawiając się nawet bardziej nieba. Jakiekolwiek nie są piekielne tortury, myślę że nuda w niebie mogła by być nawet gorsza.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o niebie; cytaty o piekle
strona cytatu

Zatem wszechświat nie jest całkiem taki, jak myślałeś. A skoro tak, czas już, byś zmienił poglądy. Pewne jest bowiem, że nie zmienisz wszechświata.

Kategorie: cytaty o kosmosie, wszechświecie
Z książki "Nastanie Nocy"
strona cytatu

Jeśli sięgniemy do doświadczeń płynących z historii ludzkości, to możemy być absolutnie pewni co do prawdziwości wniosku, że tylko dzięki pogłębieniu wiedzy będziemy w stanie nakarmić i odziać gatunek ludzki. W przeszłości wraz ze wzrostem wiedzy rosła także zdolność człowieka do kontrolowania środowiska, w którym żyje, do zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o historii
strona cytatu

Pamiętamy wspaniałe, kochające i dbające o nas matki, które słodkim głosem mówiły: "Załóż kalosze przed wyjściem, bo się przeziębisz... Zjedz warzywa; są zdrowe... Nie bierz następnego kawałka ciasta; zepsują ci się zęby... Jak udało ci się tak zabrudzić ubranie?"

Niektórzy nawet w dorosłym życiu otrzymują dokładnie takie same uwagi o kaloszach, warzywach, ubraniach, wypowiadane przez cudowne żony.

Kategorie: cytaty o kobietach
strona cytatu

1. Robot nie może skrzywdzić człowieka, ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek doznał krzywdy
2. Robot musi być posłuszny rozkazom człowieka, chyba, że stoją one w sprzeczności z Pierwszym Prawem
3. Robot musi chronić sam siebie, jeśli tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym lub Drugim Prawem.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Trzy Prawa Robotyki z książki "nowy wspaniały świat". Cytat został także wykorzystany w grze Cywilizacja 5 przy odkryciu robotyki.
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty z cywilizacji V

Oglądałem kiedyś w telewizji, jak taki japoński dżentelmen wyjaśniał, że picie wody ze szklanki jest czymś wulgarnym. Nie jest bowiem przyjemne oglądanie otwartych ust, śliniących brzeg szklanki, czy wodnej kaskady wlewającej się do środka. Powinieneś za każdym razem, gdy musisz się napić (co za szkoda, że Natura zmusza nas do robienia takich brzydkich rzeczy), trzymać szklankę jedną ręką, a drugą podnieść tak, by ukryć przed światem wspomniany nieprzyjemny widok.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Japonii
strona cytatu

Jestem człowiekiem, który nie wierzy, że przedmioty mogą mieć duszę i własne życie. Może dlatego płatały mi one różne psikusy, zarówno te małe urządzonka, jak i całe ciała niebieskie.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o umyśle, duszy
strona cytatu

Jednym z podstawowych celów satyry jest wytykanie negatywnych cech społeczeństwa. Satyra pokazuje głupotę w ekstremalnym wymiarze, takim, którego nie można nie zauważyć.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o głupocie
strona cytatu

Zobacz też