Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Charles Bukowski
Foto: Artgal73, CC BY 2.5

Charles Bukowski

Henry Charles Bukowski - amerykański poeta niemieckiego pochodzenia, powieściopisarz, nowelista, scenarzysta filmowy i rysownik. Swoją twórczość inspirował własnymi, czasem awanturniczymi doświadczeniami outsidera.

• Profesje Charlesa Bukowskiego: poeta; pisarz; scenarzysta • Narodowość: amerykańska; niemiecka
• Data urodzenia: poniedziałek, 16 sierpnia 1920 • Data śmierci: środa, 9 marca 1994
• Cytaty z książek Charlesa Bukowskiego: Faktotum; Hollywood; Kobiety; Szekspir nigdy tego nie robił

Wybierz cytaty Charlesa Bukowskiego według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Charles Bukowski
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Charlesa Bukowskiego:

Wolna dusza to rzadkość, rozpoznajesz ją, kiedy ją widzisz - po prostu czujesz się dobrze, bardzo dobrze, kiedy jesteś obok niej albo z nią.

Kategorie: cytaty o umyśle, duszy
strona cytatu

Miłość, to jakby zobaczyć mgłę o poranku, kiedy się przebudzisz a słońce jeszcze nie wzeszło. To trwa właśnie tę krótką chwilę a potem się wypala. Miłość jest mgłą, która się spala wraz z pierwszym brzaskiem rzeczywistości.

Kategorie: cytaty o miłości
strona cytatu

Znalezienie Lindy Lee zajęło mi 56 lat i warto było na nią czekać. Mężczyzna musi wejść w wiele kobiet, zanim znajdzie tę jedyną, i jeśli dopisze mu szczęście, trafi na nią. Mężczyzna wiążący się z pierwszą lub drugą kobietą, napotkaną w życiu, jest ignorantem; nie ma pojęcia o kobietach. Mężczyzna musi pobrać nauki, a to nie polega jedynie na spaniu z kobietami, wyjebaniu ich raz czy dwa; oznacza ż y c i e z kobietami przez miesiące i lata. Nie winię mężczyzn, którzy się tego obawiają – to oznacza podawanie duszy na otwartej dłoni. Oczywiście niektórzy mężczyźni po prostu przyzwyczajają się do kobiet, poddają się, wejdą, jak mówią, i o to chodzi, to najlepsze, co mogą zrobić.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Szekspir nigdy tego nie robił

Biedna Linda Lee. W Niemczech i Francji, zarówno w magazynach, jak i w dziennikach, zawsze wymieniano ją jako Lindę K i n g, moją byłą dziewczynę, z którą rozstałem się trzy lata wcześniej. To naprawdę ją bolało. (…) Uważam, że każda kobieta, która jest w stanie ze mną wytrzymać, zasługuje na to, by określać ją właściwym nazwiskiem.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Szekspir nigdy tego nie robił

Kiedy widzę faceta, który ma w domu wszystko na swoim miejscu, wiem, że coś z nim jest nie tak. A jeśli panuje u niego przesadny porządek, to pedał.

Kategorie: cytaty o mężczyznach
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Kobiety

Ludzie są sobie winni odrobinę lojalności, nawet jeśli nie łączy ich węzeł małżeński. Ba, powinni mieć do siebie jeszcze większe zaufanie, gdy prawo nie stoi na straży ich związku.

Kategorie: cytaty o małżeństwie
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Kobiety

Zobacz też