Komputer zasłuży na miano inteligentnego, jeżeli spowoduje u człowieka przekonanie, że jest człowiekiem.

Alan Mathison Turing był angielskim matematykiem, kryptologiem, współtwórcą informatyki. Stworzył tzw. test Turinga - procedurę będącę próbą zdefiniowania i rozpoznania sztucznej inteligencji.
• Profesje Alana Turinga: naukowiec; matematyk; informatyk • Narodowość:
angielska
• Data urodzenia: niedziela, 23 czerwca 1912 • Data śmierci: poniedziałek, 7 czerwca 1954
Komputer zasłuży na miano inteligentnego, jeżeli spowoduje u człowieka przekonanie, że jest człowiekiem.
Pogląd, że maszyny nie mogą sprawiać niespodzianek wynika, jak sądzę, z mitu, na który filozofowie i matematycy są szczególnie narażeni. (...) To założenie jest bardzo przydatne w wielu okolicznościach, ale zbyt łatwo zapomina się, że jest fałszywe.
Ideą komputerów cyfrowych można wytłumaczyć, mówiąc, że te maszyny są przeznaczone do wykonywania jakichkolwiek czynności, które mogą być wykonywane przez "komputer ludzki".
Czy maszyny nie mogą dokonywać czegoś, co powinno być opisane jako myślenie, ale co jest bardzo różne od tego, co robi człowiek?
"Czy maszyny mogą myśleć?" ... Nową formę problemu można opisać w kategoriach gry, którą nazywamy "grą imitacji".
Nauka jest równaniem różniczkowym, religia jest warunkiem brzegowym.
Rozumowanie matematyczne może być traktowane schematycznie jako wykonywanie połączenia dwóch obiektów, które możemy nazwać intuicją i pomysłowością.
Niechęć do przyznania, że ludzkość może mieć jakichś rywali pod względem potęgi intelektu, występuje mocniej wśród intelektualistów niż wśród pozostałych ludzi – intelektualiści mają więcej do stracenia.