Cytaty o Afryce

 dodaj tą kategorię do ulubionych

Cytaty o Afryce wg. zawodów / profesji

Wybierz:

Cytaty o Afryce wg. narodowości

Wybierz:

Najwięcej rozważający o Afryce autorzy i autorki cytatów

Richard Branson
32 cytaty, 1 cytat o Afryce
Audrey Hepburn
18 cytatów, 1 cytat o Afryce
Wojciech Cejrowski
39 cytatów, 1 cytat o Afryce

Reszta autorów z kategorii o Afryce (razem: 4)

Absurdalne jachty, prywatne samoloty, wielkie limuzyny, nie spowodują większej przyjemności z życia, za to wysyłają okropny sygnał do ludzi którzy dla nich pracują. Było by o wiele lepiej, gdyby te pieniądze wydać w Afryce - chodzi o osiągnięcie balansu.

Ang.: "Ridiculous yachts and private planes and big limousines won't make people enjoy life more, and it sends out terrible messages to the people who work for them. It would be so much better if that money was spent in Africa - and it's about getting a balance."

Richard Branson

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o ekonomii, o Afryce, o pieniądzach

Podsumuję to w trzech krótkich zdaniach, które można powiedzieć jednym tchem. Z naszą pomocą Etiopczycy mogą o siebie zadbać. Mówiąc w przenośni, UNICEF daje im łopaty do kopania studni. Nie pozwólmy, żeby posłużyły do kopania dziecięcych grobów.

Audrey Hepburn

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Afryce

Afryka po wycofaniu się białych kolonizatorów zniszczyła sama siebie. Zniszczyli zasoby, drogi, mosty, szkoły; mordują się milionami, prześladują narodowo, religijnie i rasowo. Potworne zbydlęcenie człowieka. I regres cywilizacyjny. Od roku 1950 w Afryce doszło do 21 wojen, liczba ofiar to prawie 20 milionów. Rasistowska rzeź w Rwandzie – ponad 2 miliony ofiar w ciągu zaledwie kilku dni z powodu oskarżenia o czary!! Afrykanie sami dla siebie są największym zagrożeniem. Uważam, że doskonałym sposobem naprawy tego zła byłoby przywrócenie dyktatury białego człowieka na czas jakiś.(...) Biały człowiek ucywilizował Afrykę. Czarny człowiek zniszczył to dobro.

Źródło: Rzeczpospolita

Wojciech Cejrowski

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Afryce

Ja uważam że dzisiaj, w dzisiejszych czasach: myśl globalnie i działaj globalnie [...] moja obecność w krajach afrykańskich jest tylko potwierdzeniem tego faktu.

Źródło: wywiad z Janem Kulczykiem http://www.youtube.com/watch?v=miduffQ5jA0

Jan Kulczyk

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o świecie, o Afryce

Największym potencjałem Europy jest wiedza, wykształcenie i umysł ludzki. Z drugiej strony jest Afryka, która ma złoża i bogactwo w ziemi, ale brakuje jej tego, co ma Europa. Afryka w sposób naturalny powinna mieć nas za partnerów.

Źródło: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/jan-kulczyk-potencjal-afryki-szansa-dla-europy-i-polski,1796533,4199

Jan Kulczyk

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o ekonomii, przemysłowe, o Unii Europejskiej, o Afryce