Większości świat jawi się jako groźba i pewnie z tej przyczyny ten świat staje się w końcu dla nich prawdziwym zagrożeniem.

Paulo Coelho

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Alchemik
Kategorie: o świecie

Komentarze z facebooka

Podobne cytaty

Nigdy nie odmawiaj zaproszenia. Nigdy nie opieraj się nieznanemu. Po prostu otwórz się na świat i napawaj przeżyciami. A jeśli się sparzysz? Cóż, trudno... Pewnie nie na darmo...

Martyna Wojciechowska

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: radzące, Motywujące

Są tacy, którzy mówią, że demokracja musi szanować prawa mniejszości. Ale oni tylko ukrywają w ten sposób swój brak poszanowania dla większości. A wola większości przeważa, rządzi, decyduje.

Z mowy Chaveza podczas jego zaprzysiężenia na trzecią kadencję prezydencką.

Hugo Chávez

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, filozoficzne

No pierwsze, to jak można prostytutkę zgwałcić? (śmiech) Natomiast no pewnie też można, bo nie każdemu pewnie może się oddać.

W odpowiedzi na pytanie dziennikarza w sprawie doniesień o gwałcie dokonanym przez europosła Bogdana Golika na prostytutce.

Andrzej Lepper

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Szowinistyczne, Mizoginistyczne, o kobietach

Płatności od praw [royalities] nie są dla większości pisarzy lub muzyków sposobem na zarabianie. Muzycy w większości zarabiają na stworzeniu relacji z publicznością, która jest ekonomicznie wykorzystywana przez przedstawienia i sprzedaż biletów.

Ang.: "Royalties are not how most writers or musicians make their living. Musicians by and large make a living with a relationship with an audience that is economically harnessed through performance and ticket sales."

John Perry Barlow

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o kulturze i sztuce, o ekonomii, o muzyce

Nie to nas oddziela, że nie odnajdujemy Boga ani w dziejach, ani w przyrodzie, ani poza przyrodą – lecz że tego, co jako Bóg czczone było, nie odczuwamy jako „boskie”, lecz jako politowania godne, jako niedorzeczne, jako szkodliwe, nie tylko jako błąd, lecz jako zbrodnię względem życia...

Fryderyk Nietzsche

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Antychryst
Kategorie: polityczne, filozoficzne, religijne