Trzeba załodze tych czterdziestu paru zakładów, które strajkowały, powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (...) - tym lepiej dla sprawy. (...) To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą.

Edward Gierek

O protestujących robotnikach z Radomia w czerwcu 1976 r. Źródło: Pomocnik Historyczny "Polityki", wydanie 14/2010, s. 113.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Podobne cytaty

To przedsięwzięcie które chyba kosztowało najwięcej nie tylko pieniędzy, nie tylko jest najbardziej kapitałochłonne, ale które chyba daje największą satysfakcję... aczkolwiek przez te pare lat było też powodem do paru trosk jest niewątpliwie autostrada wielkopolska.

Jan Kulczyk

Źródło: Podsumowanie 20 lat w biznesie Jana Kulczyka, http://www.youtube.com/watch?v=4VGy4mlkx3c

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające

To jest rodzaj uzależnienia. Szczerze mówiąc, nie znam osób, które by zrezygnowały ze wspinania. Człowiek czasami wraca myślami do tych dramatów, ale trzeba zrozumieć, że góry to sposób na życie.

Krzysztof Wielicki

O stracie w górach przyjaciół. Źródło: https://wroclaw.naszemiasto.pl/rozmowa-mm-krzysztof-wielicki-himalaje-to-nie-gra-w/ar/c1-2760244

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o górach

Że byłem strażnikiem pamięci i że trzeba szukać nowych, albowiem bez nich ludzkość jest skazana na popełnienie tych samych błędów i tych samych okrucieństw. Nienawiść może się pojawić wszędzie, nowi mordercy są wśród nas, pościg musi trwać. Zbrodniarze nie powinni spać spokojnie.

Szymon Wiesenthal

W odpowiedzi na pytanie: „co chciałby Pan nam powiedzieć u schyłku życia?”

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o historii

On ma plecy – tych tyłów, które całuje.

Stanisław Jerzy Lec

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Myśli nieuczesane
Kategorie: zagadkowe

Problem polega na tym, że tyle bałaganu zrobili, że nie wiem czy jest siła, która jest w stanie poczyścić to wszystko. Oczywiście teraz zacznie się praca i paru ludzi w różnych miejscach zaczyna się temu przyglądać i przygotowywać na poczyszczenie, wszyscy sobie zdają sprawę, że po Kaczyńskich będzie takie cięcie, że ten wrzód trzeba będzie nawet wygrzebać. Ale na nich też przyjdzie czas.

Lech Wałęsa

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Lechu Kaczyńskim, zobacz cytaty o Lechu Kaczyńskim
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne