Robotnik rosyjski walczył przez długie lata bohatersko o wolność polityczną, otrzymał od bolszewików niewolę; walczył o poprawę bytu, otrzymał nędzę; walczył o rozwój obywatelski, otrzymał biurokrację sowiecką. Przemoc tak znikomej mniejszości musiała z natury rzeczy wziąć sobie do pomocy trzykrotnie większą liczbę pomocników obcych, często wrogich władzy sowieckiej, i nie mogła zorganizować społeczeństwa na zasadzie proletariackiej, a już zgoła socjalistycznej.

Ignacy Daszyński

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Rosji

Nieco podobne cytaty

(...) przed wypadkiem byłem w trochę lepszej formie, ale po wypadku byłem w dużo gorszej formie, przez ostatnie 19 miesięcy, były to długie miesiące, no i na szczęście (...) wreszcie można zasiąść za kierownicą, wrócić do tego co robiłem przez długie lata

Robert Kubica

Źródło: http://sport.tvp.pl/8584011/ekskluzywny-wywiad-z-robertem-kubica

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Wydaje mi się, że przez długie lata komunizmu nasza literatura została ogołocona z tematów metafizycznych, a moje wiersze były pewną próbą torowania im drogi do dzisiejszego świata, który – moim zdaniem – oddala się od Boga.

ks. Jan Twardowski

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce, o świecie, o literaturze, o książkach

Co wy się burzycie, przecież w końcu robotnik szynki nie je, tak że was to nie dotyczy. Ja wam powiem, że ja jako robotnik miałem przed wojną 2 koszule, a wy na pewno macie teraz po 5–6 koszul co najmniej, więc jest postęp, czy nie ma postępu?

Władysław Gomułka

Opis: przemówienie do robotników na Żeraniu w 1967 po podwyżce cen mięsa.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Bo siatkarz latami pracuje na ten jeden mecz, na jedną piłkę, a sędzia swoją decyzją może zniszczyć jego psychikę. Po meczu wróci do domu, napije się piwa i położy się spać. Rano nie będą już pamiętał o swoim błędzie. A zawodnik zostanie z tym na długie lata.

Zbigniew Bartman

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: siatkówka
Kategorie: o sporcie

Popularność to miła rzecz przez pierwsze dwa miesiące i udręka przez następne lata.

Sophia Loren

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: popularność