Powinniśmy być bardzo ostrożni z AI, jest potencjalnie bardziej groźna niż broń nuklearna.

Elon Musk

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: katastroficzne, pesymistyczne

Nieco podobne cytaty

Kiedy spieramy się o naszą własną wolność, powinniśmy być bardzo ostrożni aby nie naruszyć praw innych osób związanych z sumieniem, uznając, że Bóg jest sędzią ludzkich serc i tylko przed nim ludzie w tych sprawach odpowiadają.

George Washington (Jerzy Waszyngton)

Źródło: list do Benedykta Arnolda, 14 września, 1775

Po prostu staramy się rozpocząć ruch społeczny, w którym wszyscy przekazują odrobinę wiedzy na temat gotowania. Szacujemy, że jedna osoba może potencjalnie bardzo szybko wpłynąć na 180 innych, dlatego staramy się jedynie rozpowszechniać informacje.

Jamie Oliver

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: kulinarne, o gotowaniu

Uważamy, że Android jest bardzo, bardzo rozproszony i staje się bardziej rozproszony każdego dnia. Jak wiecie Apple usiłuje tworzyć model zintegrowany tak, żeby użytkownik nie musiał być integratorem systemów.

Steve Jobs

Ang.: "We think Android is very, very fragmented, and becoming more fragmented by the day. And as you know, Apple strives for the integrated model so that the user isn't forced to be the systems integrator."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: informatyka

Odważni żyją krótko, a ostrożni wcale!

Doda

Źródło: http://www.gala.pl/gwiazdy/wywiady/zobacz/imgc/8/viewpointer/1/artykul/dorota-rabczewska-nie-oczekujcie-ode-mnie-rozsadku.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, życiowe, o życiu, radzące, o odwadze

Natura jest zawsze bardziej subtelna, bardziej skomplikowana, bardziej elegancka niż to, co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Carl Sagan

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii