Nigdy nie uważałem się za kowboja, ponieważ nim nie byłem. Jednak myślę, że kiedy wszedłem w kowbojski ubiór, wyglądałem jak jeden z nich, przynajmniej na tyle, żeby przekonać publiczność.

Clint Eastwood

Ang.: "I never considered myself a cowboy, because I wasn't. But I guess when I got into cowboy gear I looked enough like one to convince people that I was."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Nieco podobne cytaty

Tak naprawdę nawet nie próbowałem startować w Polsce, ponieważ uważałem, że szkoła w Łodzi, dla studiowania mody, nie jest dla mnie najlepszym miejscem. Wyjechałem na Zachód i kształciłem się w Londynie, w St.Martin's School Of Art. & Design.

Arkadiusz "Arkadius" Weremczuk

Źródło: Wywiad dla kobieta.interia.pl, maj 2003, Źródło: https://kobieta.interia.pl/moda/news-wywiad-z-arkadiusem,nId,391006

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o modzie

Uważałem, że jestem dobrze przygotowany do tego zabiegu, choć nigdy wcześniej nawet nie widziałem transplantacji serca. Ale wielu chirurgów tak zaczynało. I mimo że wcześniej nie uczestniczyli w takich operacjach, z powodzeniem je potem przeprowadzali.

Zbigniew Religa

O swojej pierwszej transplantacji serca.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Byłem z komunistami przeciw apartheidowi, z „zimnowojennymi wojownikami” broniłem Czechosłowacji. W Bośni byłem po stronie muzułmanów, którzy nie zgadzali się ze mną w sprawie Salmana Rushdiego. Innym razem z Żydami, dla których byłem podejrzany z powodu popieranie idei państwa palestyńskiego.

Christopher Hitchens

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Byłem zszokowany kiedy wielu ludzi po obejrzeniu "Wall Street" (prod. 1987) mówiło że byłem postacią która wpłynęła na nich i zainspirowała do inwestycji. Odpowidałem: "Przecież byłem przestępcą", a oni na to: "nie, nie, nie". Nie widzieli mojej roli w ten sposób, to było bardzo pociągające.

Michael Douglas

Na temat roli w filmie "Wall Street" z 1987 roku. Ang: I was always shocked when so many people who saw Wall Street (1987) said I was the person who influenced them and inspired them to go into investment banking. I'd say: 'I was the villain,' and they would say: 'No, no, no.' They didn't see me that way, so it was all very seductive I guess.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające, o sobie

Byłem kiepski w szkole. Naprawdę zje*anym kretynem. Byłem aspołeczny i nie chciało mi się męczyć z innymi dziećmi. Naprawdę byłem złym uczeniem. Nie miałem mózgu. Nie wiedziałem, w ogóle co ja robię w szkole. Dlatego zostałem aktorem.

Anthony Hopkins

Źródło: imdb

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie