Nawet nie próbuję ich zrozumieć. Po prostu akceptuję je takie, jakie są – ze wszystkim, co w nich dobre i wszystkim, co w nich złe. Zazwyczaj staram się nikogo nie oceniać, zwłaszcza że nigdy nie wychodziło mi to najlepiej. Takie nastawienie, postawa sędziego, rodzi zresztą w życiu najwięcej konfliktów.

Bruce Willis

Opinia Burce'a o kobietach.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o kobietach

Nieco podobne cytaty

Moim problemem jest to że się wykańczam... Próbuję zostać artystką, być prawdziwą, i czasami czuję że jestem na granicy szaleństwa próbując wydobyć najprawdziwszą cząstkę siebie na zewnątrz a to jest bardzo trudne. Czasami myślę że "muszę być po prostu prawdziwa" ale nie przychodzi to łatwo, zawsze mam takie sekretne uczucie że jestem fałszywa, że imituję.

Marilyn Monroe

Ang.: "My problem is that I drive myself... I'm trying to become an artist, and to be true, and sometimes I feel I'm on the verge of craziness, I'm just trying to get the truest part of myself out, and it's very hard. There are times when I think, 'All I have to be is true'. But sometimes it doesn't come out so easily. I always have this secret feeling that I'm really a fake or something, a phony."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o szaleństwie

Niektórzy, nawet ludzie inteligentni, mówią, że przemoc może być piękna. Nie mogę tego zrozumieć, ponieważ piękne mogą być tylko chwile, a moim zdaniem takie chwile nie są piękne.

Andy Warhol

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o pięknie, o sobie

Nauki ścisłe zaczynają się od założenia, że w końcu będzie można zrozumieć naturę, w każdej, nawet całkiem nowej dziedzinie, ale nie możemy czynić żadnego założenia a priori, co do znaczenia słowa „zrozumieć”.

Werner Heisenberg

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, o nauce, naukowe

Bo niektóre rzeczy po prostu się nie zmieniają. Jest lepiej, kiedy pozostają takie same.

Eminem

Źródło: utwór Cold Wind Blows

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, z utworów muzycznych

Dawniej się podbijało państwa. Takie Imperium Rzymskie powstało przez podboje. A dzisiaj się po prostu przekupuje polityków i ludność. Takie są dzisiejsze podboje. To jest chyba bardziej kulturalne niż kiedyś, tylko zdajmy sobie sprawę: ten, kto głosował za, bo dostał 200 złotych od hektara, niech zda sobie sprawę, że sprzedał suwerenność swojego państwa.

Janusz Korwin-Mikke

Źródło: "Minęła dwudziesta", TVP INFO, 1 grudnia 2009 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o świecie