Lewica XXI ma być ruchem antyimperialistycznym, antyoligarchicznym, antyklerykalnym (przeciwko konserwatywnej, antydemokratycznej hierarchii religijnej, ale nie przeciwko religii) i antyglobalistycznym, akcentując liberalizm polityczny i obyczajowy, a negując tzw. liberalizm ekonomiczny (prowadzi do bogacenia garstki już bogatych i biednienia coraz większych rzesz ubogich) oraz demokrację partycypacyjną i szeroki program społeczny mający na celu upowszechnienie bezpłatnej edukacji wszystkich szczebli, opieki zdrowotnej i zabezpieczeń socjalnych dla osób zepchniętych przez system kapitalistyczny na margines życia społecznego, godziwych rent w przypadku inwalidztwa oraz emerytur dla osób odchodzących z otwartego rynku pracy.

Hugo Chávez

Nieco podobne cytaty

Niewinnością jest dziecko i zapomnieniem, rozpoczynaniem od nowa, grą, kołem, co samo z siebie się toczy, pierwszym ruchem i świętym, wymówionym Tak.

Fryderyk Nietzsche

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Tako rzecze Zaratustra
Kategorie: filozoficzne, życiowe, o życiu

Europejska demokracja też była ruchem społecznym wtedy, kiedy walczyła o ośmiogodzinny dzień pracy, o powszechną edukację, lecznictwo, mieszkalnictwo…

Jacek Kuroń

Prawica może oczywiście w Polsce rządzić, ale lewica musi najpierw na to zarobić.

Leszek Miller

W tygodniku „Wprost”, 2006

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: lewica
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

Ptak nie myśli o tym, co robi - jednym swobodnym ruchem skrzydeł odrzuca wszystko w jednej chwili. Wszystko bym dał, żeby się tego nauczyć.

William Wharton

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Ptasiek
Kategorie: o zwierzętach

Lewica ciągle mówi, że muszę iść do domu i stawia mnie w kłopotliwej sytuacji, bo domów mam 20 i nie wiedziałbym który wybrać.

Silvio Berlusconi

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne