Jesteśmy ludźmi, którzy siedzą z tyłu i tolerują dzieci posługujące się bronią oraz tymi, którzy przerzucają kanały i oglądają szczegóły z ostatniej chwili, co z tą bronią robią. Uważam, że to okropne, gdy ktokolwiek umiera, szczególnie, jeśli jest to ktoś, kogo znamy i kochamy. Ale najbardziej przykre jest to, że kiedy te tragedie się wydarzają, większość ludzi tak naprawdę nie przejmuje się tym bardziej, aniżeli sezonowym finałem Przyjaciół albo Real World.

Marilyn Manson

Nieco podobne cytaty

Jesteśmy patrzącymi w przyszłość ludźmi, którzy muszą mieć patrzącą w przyszłość władzę.

Arnold Schwarzenegger

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce

Celem moim było sprawić, abyście wy moi słuchacze z przyjaciół boga, stali się przyjaciółmi człowieka, z ludzi wierzących – ludźmi myślącymi, z ludzi modlących się – ludźmi działającymi, z kandydatów do tamtego świata – badaczami tego świata, z chrześcijan, którzy wedle swego wyznania są „na pół zwierzętami, na pół aniołami” – ludźmi, pełnymi ludźmi.

Ludwig Feuerbach

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: religijne, o religii, antyreligijne

Skończyliśmy z polityką gila w nosie i zaciskania pięści, jaką oni prezentowali. Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją. Manipulują i oszukują, a my jesteśmy takimi durniami, że się dajemy.

Janusz Palikot

Wypowiedź o braciach Kaczyńskich. Źródło: tvn24.pl z 5.3.2009 r. (http://www.tvn24.pl/12690,1589213,,,jestesmy-durniami--bo-dajemy-sie-oszukiwac-kaczynskim,wiadomosc.html)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Lechu Kaczyńskim, zobacz cytaty o Lechu Kaczyńskim
Kategorie: śmieszne, polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

Bo zawżdy ci więcej jedzą, którzy bliżej misy siedzą.

Mikołaj Rej

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, obserwacje

Każdy z nas nosi dwie sakwy: jedną z przodu, drugą z tyłu. Do tej z przodu składamy błędy innych, do tej z tyłu – nasze własne błędy i dlatego ich nie widzimy.

Hieronim ze Strydonu

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne, obserwacje, życiowe, o życiu, radzące