Henry Ford zapytany o źródło sukcesu legendarnego modelu Forda T odpowiedział „nie korzystaliśmy z badań marketingowych – gdybyśmy zapytali klientów czego potrzebują, to powiedzieliby, że szybszego konia, ponieważ nie wiedzieli czym właściwie jest samochód”.

Henry Ford

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Biznes, firma

Komentarze z facebooka

Podobne cytaty

Kiedy Henry Ford zaczął produkować tanie, niezawodne samochody, ludzie mówili: "Nie, koń nadal jest dobry!?" Podjął ogromne ryzyko, ale zadziałało.

Elon Musk

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Henrym Fordzie, zobacz cytaty o Henrym Fordzie
powiązane hasła: transport, samochody
Kategorie: pochwalne, o odwadze

Wolałbym chodzić do pracy na czworakach, niż jeździć tam Fordem Galaxy. Ktokolwiek projektował tapicerkę Forda Galaxy musiał mieć jakąś obsesję na punkcie kalafiorów. Wolałbym dać się wykastrować niż kupić Forda Galaxy.

Jeremy Clarkson

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Istnieje źródło dobra, które stworzyło porządek, światło i człowieka – i źródło zła, które stworzyło chaos, ciemność i kobietę.

Pitagoras

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: religijne, Szowinistyczne, Mizoginistyczne, o kobietach, o mężczyznach

Biorąc pod uwagę to, co dzieje się na przykład w Grecji czy Portugalii, mamy do czynienia nie tylko z trwającym kryzysem finansowym, ale również kryzysem zaufania do modelu integracji europejskiej.

O światowym kryzysie gospodarczym. Źródło: http://biznes.onet.pl/jan-kulczyk-dobieram-spolki-jak-wino,18543,3218037,1,prasa-detal

Jan Kulczyk

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o ekonomii, finansowe, o Unii Europejskiej, o zaufaniu

Ci z nas, którzy liczyli na to, że interes własny instytucji kredytowych zabezpieczy udziałowców, wliczając w to mnie, są teraz po prostu w szoku (...) Znalazłem błędy w modelu, który w moim rozumieniu miał zasadniczo opisywać funkcjonowanie świata.

Wypowiedź dotycząca kryzysu finansowego. Źródło: "Moja ideologia jest błędna. Przesłuchanie Alana Greenspana przed Kongresem Stanów Zjednoczonych"

Alan Greenspan

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych