Ewolucja zadbała o to, żeby nasze mózgi nie były tak wyposażone, aby widzieć bezpośrednio jedenaście wymiarów. Jednakże, z czysto matematycznego punktu widzenia, myślenie w jedenastu wymiarach jest tak samo proste, jak myślenie w trzech czy czterech.

Stephen Hawking

Ang.: "Evolution has ensured that our brains just aren't equipped to visualise 11 dimensions directly. However, from a purely mathematical point of view it's just as easy to think in 11 dimensions, as it is to think in three or four."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o nauce, naukowe, o matematyce

Nieco podobne cytaty

Generalnie jesteśmy za tym, żeby media nie były w prywatnych rękach, do tego stopnia, żeby mógł pan Michnik kształtować opinię.

Andrzej Lepper

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

[O pośladkach] Ważne, żeby były energetyczne i wysokonapięciowe. Żeby po naciśnięciu wracały do swojej formy. Ale nie po 15 minutach. Napotkałem ostatnio całkiem nowe pośladki i pozostaję pod ich wielkim wrażeniem.

Kuba Wojewódzki

Źródło: PLAYBOY nr 11, 2006

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne

My ludzie jesteśmy bardzo ważną manifestacją bomby replikującej. To przez nas - przez nasze mózgi, naszą kulturę symboliczną i naszą technologię, ta eksplozja może postępować aż do następnego etapu i rozbrzmieć przez przestrzeń kosmiczną.

Richard Dawkins

Ang.: "We humans are an extremely important manifestation of the replication bomb, because it is through us - through our brains, our symbolic culture and our technology - that the explosion may proceed to the next stage and reverberate through deep space."

Zachęcam do tego, żeby stroje jednolite były różnorodne.

Roman Giertych

Na konferencji prasowej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: oksymorony

Ewolucja nigdy nie patrzy w przyszłość.

Richard Dawkins

Ang.: "Evolution never looks to the future. "

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o nauce, naukowe, o przyszłości