Europa będzie potrzebowała prądu, i potrzebuje prądu. Prąd w Europie jest za drogi, za drogi z tego faktu, że mamy w Europie, (...) 28 rynków energetycznych. Ukraina która ma ogromny potencjał, przeszło 40 procent nadwyżki mocy nad de-facto produkcją, może ogromnie pomóc Europie, w tym ustabilizowaniu rynku energetycznego, ustabilizowaniu czy zmniejszeniu cen. A my możemy pomóc Ukrainie w ten sposób, że ją fizycznie włączymy do Europy, a nie tylko słowami i wielkimi hasłami.

Jan Kulczyk

Podczas szczytu energetycznego w Stambule, 2014 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o ekonomii, o Ukrainie, o Unii Europejskiej

Nieco podobne cytaty

W Rzymie jestem przytłoczony brakiem ruchu, bezwładnością minionej cywilizacji. W Nowym Jorku czuje się podłączony do silnego, zmiennego prądu nadziei i rozpaczy.

Ted Morgan

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: nowy jork, rzym
Kategorie: o sobie

Dobrobyt Niemiec jest efektem między innymi tego, że niekiedy jako pierwsi wybieraliśmy nową drogę. Kiedy w 1994 r. zostałam ministrem ochrony środowiska, z odnawialnych źródeł energii pochodziło tylko cztery procent produkcji prądu. Obecnie wskaźnik ten wynosi 17 proc. i jest to już sporo. Do 2020 r. chcemy dojść do 40 proc., co jest bardzo ambitnym zamierzeniem.(...) By w roku 2050 czerpać 80 proc. energii ze źródeł odnawialnych.

Angela Merkel

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Niemczech

Oczywiste jest, że Chiny staną się główną siłą gospodarczą na świecie. To, czego potrzebuje Europa, to odnalezienie nisz, w których może stać się liderem. Do tego potrzebne są bardzo duże inwestycje w badania, rozwój i edukację.

Joseph Eugene Stiglitz

Źródło: rp.pl, 7 października 2008

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o ekonomii, o Unii Europejskiej, o Chinach

Na początku były trzy Europy: Europa wskazana, Europa dozwolona i Europa zakazana. Wskazana - to wyjazd na "Spartakiadę" do zaprzyjaźnionego kraju /socjalistycznego/; dozwolona - to Picasso; a zakazana - Kafka, powiedzmy.

Agnieszka Osiecka

Rzeczywistość PRLu połowy lat 50-tych, i tego co było w kulturze zakazane a co dozwolone.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: prl
z publikacji: Szpetni czterdziestoletni

Jeśli Europa nie będzie miała wspólnej pamięci, to nie będzie miała nic.

Bronisław Geremek

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Unii Europejskiej, o pamięci