Czym jest jest nasza osobowość? Nasza osobowość jest tym, co nazywamy naszym własnym wizerunkiem, naszym wizerunkiem siebie, a także naszą myślą o sobie, naszym wyobrażeniem o sobie, to jest osobowość. Innymi słowy, to, co ludzie widzą i rozumieją oraz to, co rozumiem jako Alan Watts, jest aktem, który tak naprawdę nie jest mną; ponieważ w obrazie Alana Wattsa nie ma wszystkich moich podświadomych procesów, zarówno psychologicznych, jak i fizycznych. Budowa mojego mózgu nie jest zawarta w koncepcji pt. Alan Watts, a koncepcja Alana Wattsa nie zawiera nierozerwalnych relacji, które mam z resztą Wszechświata; i dlatego ta koncepcja jest oszustwem!

Alan Watts

Źródło: https://youtu.be/_LXiSPpfM54?t=175

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: osobowość
Kategorie: filozoficzne, o umyśle, duszy, o kosmosie, wszechświecie

Nieco podobne cytaty

Trzeba zdecydować jaki "obraz" chcesz dla swojej marki. Obraz oznacza osobowość, produkty podobnie jak ludzie mają osobowość i to może im pomóc lub zaszkodzić na rynku.

David Ogilvy

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: reklama
Kategorie: biznes, firma

Piękno jest fajne, ale to nie jest dla mnie najważniejsze. Chodzi mi bardziej o osobowość. Lubię dziewczyny z dobrym poczuciem humoru, które są skromne i wrażliwe.

Justin Timberlake

Justin o tym, z jakimi dziewczynami się umawia. Ang.: "Pretty is cool, but it's not really about looks for me. It's more about personality. I like a girl with a good sense of humor, who's humble and sensitive."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Nastrój człowieka jest generalnie zdeterminowany przez ich geny i osobowość. Na drugim miejscu jest bezpośredni kontekst, dopiero na trzecim i czwartym miejscu są zmartwienia, troski, i inne tego typu rzeczy.

Daniel Kahneman

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o umyśle, duszy, o człowieku, ludziach

Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych.

Stefan Wyszyński

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o człowieku, ludziach

Nasza praca nigdy nie jest skończona.

Kanye West

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, biznes, firma, o pracy