Radosław Sikorski o Polsce

• Zobacz wszystkie cytaty Radosława Sikorskiego • Zobacz wszystkie cytaty o polsce
Profesje Radosława Sikorskiego: Polityk, Dziennikarz

Radosław Sikorski (ur. 23 lutego 1963 w Bydgoszczy) - dziennikarz, polityk. Senator PiS VI kadencji, poseł PO na Sejm VI i VII kadencji. Minister Obrony Narodowej w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego (2005–2007). Minister Spraw Zagranicznych (2007–2014) w rządach Donalda Tuska. Wiceprzewodniczący PO (2010–2016). Marszałek Sejmu VII kadencji (2014–2015). Absolwent filozofii, nauk politycznych oraz ekonomii (Master of Arts) na Uniwersytecie w Oksfordzie (1986). Ukończył także wyższy kurs obronny na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (1999).

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowość: Polska  • Data urodzenia: sobota, 23 lutego 1963 

Wybierz cytaty Radosława Sikorskiego według kategorii

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Radosława Sikorskiego

Radosław Sikorski cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


↕ najlepsze wg. polubień ↕

Dzisiaj Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem. Ale wtedy, gdy mógł w Smoleńsku coś zrobić w tej sprawie, to czmychnął do Warszawy w dniu 10 kwietnia.

O wypowiedzi Antoniego Macierewicza na spotkaniu w Klubie „Gazety Polskiej” w Krośnie. Źródło: tvn24, 20 kwietnia 2012

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Antonim Macierewiczu, zobacz cytaty o Antonim Macierewiczu
Kategorie: o Polsce, o Rosji

Jako polski minister spraw zagranicznych co uważam za największe zagrożenia dla bezpieczeństwa i pomyślności Polski na dziś 28 listopada? To nie terroryzm, nie talibowie, na pewno nie są to niemieckie czołgi, nawet nie są to rosyjskie rakiety, których rozmieszczeniem na granicach Unii Europejskiej groził prezydent Miedwiediew. Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pomyślności Polski byłby dziś rozpad strefy euro.

Opis: przemówienie na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o Polsce, o Unii Europejskiej

Jeśli Stany Zjednoczone chciały coś zrobić dla polskich Żydów, to dobrym momentem były lata 1943–1944, gdy większość z nich jeszcze żyła i gdy ustami Jana Karskiego Polska o to błagała. Teraz ta interwencja jest cokolwiek spóźniona.

Opis: komentarz do wypowiedzi specjalnego doradcy sekretarza stanu USA ds. problemów Holocaustu Stuarta Eizenstata ws. wstrzymania przez rząd RP prac nad ustawą reprywatyzacyjną. Źródło: wyborcza.pl, 17 marca 2011

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Polsce, o Żydach, Izraelu, o Ameryce

Mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taką murzyńskość.

Opis: o Polakach i ich kompleksach. Źródło: Sikorski o „murzyńskości” i „grupie przestępczej, atakującej rząd”, wyborcza.pl, 2 czerwca 2014

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Polsce

Polska będzie normalnym europejskim krajem wtedy, gdy będzie miała normalnych europejskich sąsiadów po obu stronach swojej granicy.

Źródło: Radio PiN, 8 sierpnia 2005

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o Polsce

Polska jest szczególnie wrażliwa na punkcie korytarzy i porozumień ponad naszymi głowami. To była tradycja Locarno, to jest tradycja paktu Ribbentrop - Mołotow. Nie chcemy powtórki.

Opis: Wypowiedź wygłoszona podczas brukselskiego szczytu amerykańskiego-europejskiego, krytyka budowy przez Rosjan i Niemców gazociągu na dnie Bałtyku.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o Polsce

Polska przyjęła taktykę bachora, to znaczy kogoś, kto wrzeszczy w kącie i dorośli muszą się nad nim pochylić, żeby przestał. Tylko, że z bachorem się nie uzgadnia ważnych kwestii. To robią dorośli między sobą.

Opis: o kandydaturze Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Polsce

Polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa [...]. Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość.

Opis: w styczniu 2014. Wypowiedź krytyczna wobec sojuszu polsko-amerykańskiego odnosiła się do faktu, iż na zorganizowane ćwiczenia przyjechało zaledwie 100 żołnierzy. Druga część wypowiedzi odnosi się do opisu sytuacji po ewentualnej wygranej Prawa i Sprawiedliwości i skutków tego faktu dla polityki międzynarodowej. Źródło: https://wyborcza.pl/1,75399,16197636,Zachodnie_media_o_Sikorskim_i_aferze_podsluchowej_.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Polsce, o Ameryce

Tym, którzy za najwyższy stopień patriotyzmu uważają oskarżanie rządu wyłonionego w demokratycznych wyborach o służalstwo wobec obcych, o kondominium, bifinlandyzację, o zaprzaństwo i zdradę mówię: opamiętajcie się i zrozumcie, ta Polska, którą mamy: demokratyczna i wolnorynkowa jest najlepsza jaką kiedykolwiek mieliśmy, nauczcie się ją kochać.

Opis: podczas wygłaszania exposé nt. polityki zagranicznej Polski.Źródło: tvn24.pl, 17 marca 2011

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o Polsce

Po pierwsze, mamy nacjonalistyczną i autarkiczną atmosferę w Polsce. Do niedawna Warszawa była regionalnym hubem demokratyzacyjnym. [...] Dzisiaj jest odwrotnie. Mamy rząd, który uważa, że prawa człowieka i demokracja to jest zawracanie głowy. [...] Nie jest wzorem do naśladowania, inne kraje się od niego odcinają. Rumuni mówią, że nie chcą mieć tak jak w Polsce. Ukraińcy dogadują się raczej z Niemcami, a Białorusini z Litwinami.

Źródło: https://kulturaliberalna.pl/2020/09/01/pis-owscy-nacjonalisci-szkodza-narodowi/

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o Polsce
↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲