Ojciec Pio cytaty chrześcijańskie
dodaj autora do ulubionych
Informacje
Narodowość: Włoska, Data urodzenia: środa, 25 maja 1887, Data śmierci: poniedziałek, 23 września 1968

Ojciec Pio (Pio z Pietrelciny) żył w latach 1887 - 1968, za życia kapucyn/kapłan katolicki i jednocześnie stygmatyk. Po śmierci ogłoszony świętym kościoła katolickiego za czasów papiestwa Jana Pawła II który ogłosił go czcigodnym Sługą Bożym.

Profesje: duchowny (wszystkie religie), duchowny rzymskokatolicki

Wybierz cytaty Ojca Pio według kategorii

Usuń wybór kategorii »»moralizatorskie  o Bogu, Bogach  o cierpieniu, smutku  o dobru  o Żydach, Izraelu  o narodach, krajach, ludzkości  o sobie  o umyśle, duszy  o złu  obserwacje  chrześcijańskie  religijne  Ironiczne  Śmieszne  radzące  życiowe, o życiu

Zobacz Cytaty Chrześcijańskie wszystkich autorów.
Pobierz obrazek który będzie co 10 minut losowo pokazywał cytaty Ojca Pio
losowy cytat
Powyższy obrazek to tylko przykład, można wybrać w innych kolorach w generatorze cytatów.

Nieszczęśliwymi są ci ludzie, którzy rzucają się w wir trosk światowych; im bardziej kochają świat, tym bardziej mnożą się ich namiętności i nie są zdolni do realizacji swoich planów. Stąd pochodzą ich niepokoje, brak cierpliwości, straszliwe zderzenia powodujące pęknięcia ich serc, które nie biją już miłością bliźniego i miłością świętą. Módlmy się w intencji tych godnych politowania niewdzięczników, aby Jezus Chrystus im przebaczył i swym nieskończonym miłosierdziem pociągnął ich do siebie.

Epist. III, s. 1092

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, moralizatorskie, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Matka Boża otwiera nie tylko serca, ale i portfele.

strona cytatu i komentarze • powiązane hasła: matka • kategorie: Śmieszne, religijne, chrześcijańskie, Ironiczne+ dodaj ten cytat do ulubionych

Jeżeli możesz mówić do Boga w czasie modlitwy rozmawiaj z Nim, wysławiaj Go. Jeśli nie możesz mówić, bo jesteś niedoświadczona na drogach poznawania pana, niech cię to nie zasmuca. Zatrzymaj się u drzwi pokoju na wzór dworzan i oddaj Mu hołd. On cię zobaczy. Będzie Mu miła twoja obecność. Okaże względy twemu milczeniu. Następnym razem -kiedy cię weźmie za rękę, doznasz pocieszenia.

Epist. 111, s. 982

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Nie niepokój się, kiedy nie możesz odprawiać modlitwy myślnej, przyjmować Komunii świętej i oddawać się wszystkim twoim praktykom pobożności. Staraj się w międzyczasie różnorako uzupełniać zjednoczenie z naszym Panem przez pełne miłości pragnienia, modlitewne akty strzeliste, duchowe Komunie święte.

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Z prostotą kroczcie drogą Pana i nie zadręczajcie waszego ducha. Trzeba, abyście znienawidziły wasze wady, ale czyńcie to z umiarkowaną nienawiścią, a nie gniewnie i nerwowo. (...) Z braku cierpliwości, moje dobre córki, wasze niedoskonałości zamiast zanikać, rozrastają się coraz bardziej, gdyż niepokój i zatroskanie o pozbycie się ich, powoduje ich umocnienie.

Epist. 111, s. 579

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie, o umyśle, duszy, o Bogu, Bogach+ dodaj ten cytat do ulubionych

Modlitwa jest najlepszą bronią, jaką posiadamy. Jest ona kluczem, który otwiera Serce Boga. Powinieneś mówić do Pana Jezusa również sercem, a nie tylko wargami. Co więcej, w pewnych przypadkach powinieneś mówić do Niego tylko sercem.

CE, s. 40

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Staraj się, aby twoja dusza nie niepokoiła się smutnym widokiem niesprawiedliwości ludzkiej; również i ona ma swoją wartość w ekonomii całej stworzonej rzeczywistości. Zobaczysz, że i nad nią wzejdzie dzień doskonałego triumfu Bożej sprawiedliwości!

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie, o Bogu, Bogach+ dodaj ten cytat do ulubionych

Wystrzegaj się trwogi i niepokoju, ponieważ nic bardziej od nich nie przeszkadza na drodze doskonałości. Córko moja! Zanurz delikatnie, a nie na siłę, swe serce w ranach naszego Pana. Ufaj bardzo Jego miłosierdziu i dobroci. On nigdy cię nie opuści. Nie przestawaj jednak mocno obejmować Jego świętego krzyża.

Epist. 111, s.707

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Ten, kto nie rozmyśla, postępuje tak, jak ten, kto nigdy nie przegląda się w lustrze i dlatego nie stara się o to, by wyglądać czysto. Może być brudny i nawet o tym nie wie. Osoba, która odprawia medytację i zwraca swoją myśl ku Bogu, który jest lustrem jej duszy, stara się, aby poznać swoje braki i naprawić je, by panować nad odruchami i uporządkować swoje sumienie.

AdFP, s.548

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, chrześcijańskie, o umyśle, duszy+ dodaj ten cytat do ulubionych

Nic bardziej nie może ciebie czynić naśladowcą Chrystusa jak troska o innych. Jeśli nie troszczysz się o bliźnich to oddalasz się od obrazu Chrystusa.

strona cytatu i komentarze • kategorie: religijne, moralizatorskie, chrześcijańskie+ dodaj ten cytat do ulubionych

Ulubione cytaty

Ulubieni autorzy

Ulubione kategorie

Poleć serwis cytatybaza na G+

Dołącz do nas na Facebooku - warto bo na tablicy umieszczamy różne fajne cytaty (:

Zobacz też

Pomoc, Polityka prywatności