Leonardo da Vinci o przyrodzie, naturze, biologii

• Zobacz wszystkie cytaty Leonarda da Vinci

• Zobacz wszystkie cytaty o przyrodzie, naturze, biologii

Profesje Leonarda da Vinci: Filozof, Poeta, Naukowiec, malarz, plastyk, rysownik, muzyk, architekt, wynalazca

Leonardo di ser Piero da Vinci (1452 - 1519) - Włoch, człowiek-symbol epoki renesansu, wszechstronnie utalentowany wizjoner: malarz, architekt, filozof, pisarz, muzyk, matematyk, mechanik, odkrywca, anatom, wynalazca, geolog.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Leonardo da Vinci a inne osoby: cytaty o Leonardzie da Vinci  • Narodowość: Włoska  • Data urodzenia: czwartek, 15 kwietnia 1452  • Data śmierci: piątek, 2 maja 1519 

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Czyż nie widzisz, jak liczne są postawy i czynności ludzkie? Czy nie widzisz, jak rozmaite są zwierzęta, a także drzewa, zioła i kwiaty? Czy nie widzisz różnorodności okolic górzystych i równinnych, źródeł, rzek, miast, budowli publicznych i prywatnych, narzędzi potrzebnych do użytku ludzkiego, szat rozmaitych, strojów i rzemiosł?

Kto podcina drzewo, na tym pomści się ono swym upadkiem.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii

Natura nie łamie swych praw.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii

Natura pełna jest nieskończonych rzeczy, niedostępnych doświadczeniu.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o przyrodzie, naturze, biologii

Nikt nie powinien naśladować innych, gdyż wtedy zasługuje na tytuł wnuka, a nie syna natury, Sądząc według obfitości naturalnych form ważne jest, by kierować się prosto ku przyrodzie.

Przemierzam kraj, pragnąc wyjaśnić sprawy, których nie rozumiem. Skąd na szczytach gór biorą się muszle, odciski korali, roślin i wodorostów zwykle występujących w morzu. Dlaczego grzmot trwa dłużej od swej przyczyny i czemu błyskawica jawi się oczom z chwilą powstania, a grzmot, by się przemieścić wymaga czasu. W jaki sposób różne koła powstają na wodzie wokół miejsca uderzonego przez kamień i jak ptak utrzymuje się w powietrzu. Te pytania i inne niezwykłe zjawiska całe życie angażują moje myśli.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o przyrodzie, naturze, biologii

Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość.