Jerzy Dziewulski

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: środa, 15 grudnia 1943
• Profesje: policjant

Informacje / skrót życiorysu

Jerzy Dziewulski to polski polityk, policjant-antyterrorysta, w swojej karierze m.in. kierował likwidacją 13 zamachów terrorystycznych. Odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz trzykrotnie Medalem za Ofiarność i Odwagę. Dwukrotnie ranny na służbie.

Wybierz cytaty Jerzego Dziewulskiego według kategorii

Strzelałem się z Palestyńczykami, w Warszawie, na lotnisku, na Okęciu. Próbowali wywieźć niezgodnie z prawem człowieka który został skazany na karę śmierci przez Arafata, to były dawne czasy [...] strzelec wyborowy widząc zagrożenie życia oddał strzał bez mojej komendy, musiałem podbić karabin. Sytuacja była dramatyczna, i minister spraw wewnętrznych w osobie Pana Kiszczaka zadzwonił do mnie, i wydał wyraźne polecenie: on ma wylecieć. [...] Wyleciał niestety, został skazany na karę śmierci, karę śmierci wykonano, dramatyczna sytuacja.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,142034,title,Jerzy-Dziewulski,wid,18370985,wiadomosc.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

W Polsce nagle nastąpiła inwazja motocykli, a kierowcy aut nie zdają sobie sprawy, z czym mają do czynienia. U nas nie było świata motocyklistów, jak w Niemczech czy Austrii. [...] Widzi taki w lusterku motor i nie wie, że za chwilę może go mieć z lewej strony. Nie umie tego kontrolować. I zaczyna się tragedia. Dlatego odpuściłem motocykle.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: motoryzacja

USA nie są jedynym krajem, od którego Polska brała pieniądze za tego typu operacje. Po za tym jest to normalna praktyka na świecie: za usługi szpiegowskie się płaci.

O tajnych więzieniach CIA w Polsce. Źródło: http://www.wprost.pl/ar/433636/Tajne-wiezienia-Dziewulski-Polska-brala-pieniadze-nie-tylko-od-USA.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: szpiegostwo

Tylko strzał w głowę natychmiast potwierdza trafienie.

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/457744/Dziewulski-Tylko-strzal-w-glowe-natychmiast-potwierdza-trafienie.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: wojskowe, o wojnie

Dobrze, że zabito terrorystów. Proces przysporzyłby rozgłosu.

O terrorystach którzy brali udział w ataku na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo". Źródło: http://www.wprost.pl/ar/488376/Dziewulski-Dobrze-ze-zabito-terrorystow-Proces-przysporzylby-rozglosu.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: terroryzm

W taktyce terroryzmu istnieje podstawowa zasada, nigdy nie uderzaj tam, gdzie się ewentualnie ciebie spodziewają, uderz zawsze tam, gdzie jesteś kompletnie anonimowy, gdzie niczego się nie spodziewają.

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/488376/Dziewulski-Dobrze-ze-zabito-terrorystow-Proces-przysporzylby-rozglosu.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: terroryzm