Jarosław Kaczyński

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Jarosław Kaczyński a inne osoby: cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: sobota, 18 czerwca 1949
• Profesje: Polityk, Prawnik

Informacje / skrót życiorysu

Urodzony w 1949 roku brat bliźniak Lecha Kaczyńskiego. Polityk, doktor nauk prawnych. Twórca partii "Porozumienie Centrum" oraz "Prawo i Sprawiedliwość". Działacz opozycyjny w czasach PRL współpracujący m.in. z Komitetem Obrony Robotników.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych. Bo zachowania wobec nich były haniebne, one politycznie i moralnie wykluczają współpracę. Absolutnie wykluczam mój udział we współpracy do czasu jakiejś daleko posuniętej ekspiacji z ich strony.

Na temat możliwości współpracy z PO po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich w 2010 r. Źródło: "Bez przeprosin z PO nie będę współpracował", „Rzeczpospolita”, 10 lipca 2010. (http://www.rp.pl/artykul/506304_Bez_przeprosin_z_PO_nie_bede_wspolpracowal.html)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, moralizatorskie, etyczne, zaczepno-obronne

Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym.

Podczas konferencji prasowej, 11 lipca 2007. Źródło: wp.pl (http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9014080&rfbawp=1184157600.934&ticaid=1414e).

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, moralizatorskie, etyczne, zaczepno-obronne

Na Komedę mogę się jeszcze zgodzić, ale, uczciwie mówiąc, nawet nie mam pojęcia, co to jest rap czy hip – hop. To znaczy, słyszałem o tym, ale nie rozpoznaję.

Na temat muzyki nowoczesnej. Źródło: Wywiad dla Dziennika, 29 lipca 2006 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, o muzyce

Nazwa jest piękna – LiS, nazwa jest piękna. Drapieżne kaczory potrafią porwać lisa, unieść go w powietrze i później los lisa jest ciężki.

W odpowiedzi na pytanie, czy wierzy w trwałość LiS, w sytuacji gdy Andrzej Lepper zapytany przez jedną z telewizji (TVN), co lubią lisy, odpowiedział: lisy lubią dzikie kaczki. Źródło: wywiad dla Polskiego Radia 19 lipca 2007 r. (http://www.polskieradio.pl/jedynka/sygnalydnia/?id=10383)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne

Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie.

Wypowiedziane podczas inauguracji „Ruchu społecznego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego” o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Aluzja do fragmentu wiersza Zbigniew Hereberta "Przesłanie pana Cogito": „i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie”. Źródło: onet.pl, 10 kwietnia 2011 r. (http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/jaroslaw-kaczynski-zostali-zdradzeni-o-swicie,1,4237699,wiadomosc.html)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: katastrofa w smoleńsku
Kategorie: polityczne, populistyczne, o zdradzie

Nie byłoby tego, co teraz jest w Polsce, nie byłoby tej próby naprawy Rzeczypospolitej, gdyby nie ojciec dyrektor, ojcowie, siostry nazaretanki i wszyscy, którzy prowadzą tę niezwykłą instytucję (Radio Maryja/ TV Trwam).

Źródło: gazeta.pl za PAP, 23 lipca 2006 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, pochwalne, o narodach, o Polsce

Niespecjalnie przepadam za tym, żeby występować razem z premierem Giertychem. Ale to nie jest polityka tylko centymetria.(...) Trzymajmy się od siebie z daleka.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego nie przeprowadza konferencji razem z Romanem Giertychem. Źródło: Pardon.pl (http://www.pardon.pl/artykul/1056/premier_nie_lubi_byc_blisko_giertycha_wideo)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, polityczne, zaczepno-obronne

Nasi przeciwnicy mówią nam, że jesteśmy lewicowi. A niech tam mówią. Może i jesteśmy. Teraz nie będę już używać określenia „postkomuniści”, choć kiedyś tak mówiłem. Teraz będę mówił „lewica”.

Wypowiedziane na wiecu w Szczecinie, po zaskakująco dobrym wyniku Grzegorza Napieralskiego w I turze wyborów. Źródło: wyborcza.pl, 22 czerwca 2010 (http://wyborcza.pl/1,75248,8045345,Kaczynski__Juz_nie_mowie__postkomunisci_.htmlWyborcza,).

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, populistyczne

Najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe.

Źródło: Teresa Bochwic „Odwrotna strona medalu. Mówi Jarosław Kaczyński”

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne

Najgorsza część PRL tworzyła media elektroniczne w III RP.

Źródło: Wp.pl. (http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,statp,cG93aWF6YW5l,wid,8763255,wiadomosc.html)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: prl
Kategorie: katastroficzne, pesymistyczne, moralizatorskie, etyczne
↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲