Janusz Palikot

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Janusz Palikot a inne osoby: cytaty o Januszu Palikocie
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: poniedziałek, 26 października 1964
• Profesje: Polityk, przedsiębiorca, businessman

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Marian Palikot urodzony w 1964 raku jest przedsiębiorcą i politykiem. Przez niektórych uznawany za postać kontrowersyjną - ale na pewno nie nudną.

Wybierz cytaty Janusza Palikota według kategorii

↕ sortuj domyślnie ↕

Borsuk wylazł z nory i nie zawiódł; już sam zapach przyprawiał o mdłości, a do tego mlaskanie, chrząkanie, syczenie i popierdywanie czyniło odpowiednią, dziką i pełną nieoczekiwanej przyszłości atmosferę. Co będzie z Tuskiem? – spytała naiwnie hiena. I ślina pociekła jej po brodzie. Jak skończy? – dodał Brudu; tajemniczy zwierz o dwu głowach żywiący się pomówieniem i insynuacją. Borsuk oblizał się po wargach i z oczami jak dwie główki dżdżownicy zawyrokował: skończy z głową w nocniku.

Na temat wywiadu udzielonego przez Jarosława Kaczyńskiego dla „Gazety Polskiej”, i samego Kaczyńskiego. Źródło: blog posła Palikota.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
Kategorie: Śmieszne, polityczne, zaczepno-obronne, Ironiczne

Jak zawsze Kościół myśli wyłącznie o pieniądzach i nie w głowie mu taka myśl: skoro ktoś robi coś lepiej niż ja i większej liczbie pomaga, to można się czegoś od niego nauczyć, albo poprzeć lepszego rezygnując z własnej działalności?

Opinia Janusza Palikota o atakach kościoła na WOŚP. Źródło: http://januszpalikot.natemat.pl/46647,nasze-urocze-katolickie-sredniowiecze

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: religijne, antyreligijne

Od czasu do czasu obywatele mają prawo do łamania prawa! Czyli do obywatelskiego nieposłuszeństwa!

Źródło: blog Janusza Palikota, http://januszpalikot.natemat.pl/46733,obywatelskie-nieposluszenstwo

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: prawne, o prawie

Jeżeli ludzie się zjednoczą, wszystko jest możliwe. To jest nadzieja dla wszystkich. Przede wszystkim dla milionów obywateli, którzy chcą państwa świeckiego, obywatelskiego i społecznego.

Reakcja Janusza Palikota po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów parlamentarnych w 2011 r. w których jego ugrupowanie zdobyło ok. 10% głosów. Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,10441832,Wyniki_wyborow__Palikot_trzeci_w_Warszawie__Poprowadzil.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o narodach, socjologiczne, o nadziei

Obywatele, uwaga: tam, gdzie politycy domagają się praw dla obywateli, tam często dbają wyłącznie o siebie.

Na temat nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, którą przygotował Janusz Palikot. Źródło: Blog Janusza Palikota (wpis z 6 lipca 2009).

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, życiowe, o życiu, radzące, prawne, o prawie

PiS to partia antydemokratyczna i zorganizowana na wzór faszystowski. To partia Przeszłości i Smoleńska, dążąca do destabilizacji systemu politycznego w Polsce i nawołująca do nienawiści wobec mniejszości religijnych, seksualnych i etnicznych. Nie gódźmy się na hodowanie złych emocji, z których zrodzą się demony jakie pożrą efekty 20 lat demokracji. Dla dobra narodu i państwa trzeba z tym skończyć. Zdelegalizujmy PiS!

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: pis
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne

Mam czwórkę dzieci. Obraża mnie myśl, że mógłbym chcieć, aby którekolwiek z nich urodziło się, bo dostanę 500 zł!

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

I to Gombrowicz mnie uczy, że być może jedynym sposobem na rozbrojenie złych emocji jest ich wydrwienie. Po Gombrowiczowsku spuszczam powietrze z tej konfrontacji wewnątrzpolskiej. To moja specjalność.

Źródło: wywiad Moniki Olejnik z Januszem Palikotem, http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,12959952,Palikot__Musze_byc_chamem.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Witoldzie Gombrowiczu, zobacz cytaty o Witoldzie Gombrowiczu
Kategorie: pochwalne, o sobie

Szczucie ludzi na siebie, fobie antyniemieckie, pomówienia - całe lata obecności Jarosława Kaczyńskiego przyniosły takie właśnie opłakane efekty.

Z blogu Janusza Palikota. Źródło: http://palikot.blog.onet.pl/Brunatna-fala,2,ID436459216,n

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne

Chcemy przyjaźni z Niemcami. Uważamy, że Polacy i Niemcy to najlepiej dobrane dwa narody na świecie, połączenie polskiej fantazji, przedsiębiorczości, indywidualizmu i energetycznego działania z pewną wspólnotową, stowarzyszeniową formułą stworzoną w Niemczech

Palikot prezentuje jeden z punktów programu wyborczego swojego ugrupowania politycznego. 9 września 2011 r. Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10262199,Palikot__Chcemy_przyjazni_z_Niemcami__nie_z_USA.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: wybory 2011
Kategorie: polityczne, o narodach, o Polsce, o Niemczech
↕ sortuj domyślnie ↕

▲ do góry ▲