Janusz Korwin-Mikke

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

Harmonijna współpraca mężczyzny i kobiety dla postępu ludzkości nie polega na tym, by żona Izaaka Newtona razem z nim wymyślała prawo powszechnego ciążenia – od czego co najwyżej zaszłaby w ciążę – tylko na tym, by nie przeszkadzała mu leżeć pod jabłonką i rozmyślać oraz by usuwała mu spod nóg rożne drobne niedogodności, które mogłyby oderwać go od myślenia.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, Szowinistyczne

Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie – bardzo wysoko opodatkować.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: kapitalizm
Kategorie: polityczne, obserwacje

Genetyka zamorduje różnorodność, a więc i mechanizm ewolucji, a w konsekwencji zginie rodzaj ludzki.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: katastroficzne, pesymistyczne

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy. To ludzie, którzy za pieniądze z zagranicy chcą rozbijać społeczeństwo. Znam wielu „homosiów”, żaden z nich nie mówi, że jest normalny, tylko że jest wyjątkowy. Nie można robić ze swej orientacji skandalu na ulicy. Jak nie ma dwóch płci to nie „płciowości”. Jeśli mamy jedną płeć w związku, to nie może być mowy o małżeństwie.

Odpowiedź na stwierdzenie Roberta Biedronia, który powiedział, że w Polsce żyją dwa miliony osób homoseksualnych. Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostre-slowa-na-temat-gejow-i-homosiow,1,3513042,wiadomosc.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Szowinistyczne, o homoseksualizmie

Generalnie rzecz biorąc, ja jestem w jednej dziedzinie za równouprawnieniem, a mianowicie: żeby w małżeństwie było 50% mężczyzn i 50% kobiet.

Źródło: Superstacja, 6 lutego 2007 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, o sobie

Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane.

Źródło: "Salon polityczny Trójki", Program III PR, 20 lipca 2007 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, polityczne, Zagadkowe

Gdyby w '39 co drugi Żyd miał broń, nie byłoby Holokaustu.

W trakcie debaty na temat dostępności broni palnej w TVN24.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce, o Żydach, Izraelu

Gdyby ktoś serio chciał dopomóc Afrykańczykom, powinien czym prędzej przywrócić tam panowanie kolonialistów. Przypominam, że Lewica utrzymuje, że Biali potrafili jeszcze z kolonii wyciągać pieniądze; obecnie do tych wszystkich krajów dokłada się setki miliardów dolarów – co ledwoledwo starcza na zakup nowych „Mercedesów” ze złotymi klamkami dla każdego referenta w każdym „ministerstwie”. Trzeba więc – jeśli naprawdę chcemy pomóc nieszczęsnym Afrykańczykom – posłać tam z 5 dywizji (na mniejsze kraje wystarczy po plutonie...) komandosów i przywrócić władanie byłych metropolii – lub nowych metropolii.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: obserwacje

Gdyby Newton sprzątał w domu, nie wymyśliłby prawa powszechnego ciążenia.

Źródło: TVN, 10 marca 2008 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne

Euro-socjalizm to bratni ustrój „realnego socjalizmu”. Z tą różnicą, że real-socjalizm ewoluował od komunizmu do kapitalizmu – a euro-socjalizm – odwrotnie.

Źródło: z blogu JKM, 31 stycznia 2010 r.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲