Janusz Korwin-Mikke

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

Otóż po to kobieta sobie znajduje faceta, żeby był od niej mądrzejszy, silniejszy i wykonywał za nią różne czynności, jak rąbanie drzewa, całkowanie i inne, dla kobiet niedostępne. Robiłem taki eksperyment, jakieś 30 lat temu, że pytałem niewiasty w okolicach 20 lat, które skończyły szkołę średnią, podchodziłem na ulicy i grzecznie pytałem, co to jest logarytm. Żadna nie wiedziała, a wszystkie skończyły szkołę średnią.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o kobietach

Obecny ustrój jest koszmarnie głupi – i gdyby nie telewizja (i nadmiar dóbr uzyskany dzięki technice...), trzeba by utrzymywać go w Europie terrorem porównywalnym ze stalinowskim. Mając telewizję można z terroru zrezygnować.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o głupocie

No właśnie, a kto by dziś bronił kraju? Kibice Legii! Kibice Legii wstąpią do armii i to oni będą bronić Polski.

Źródło: "Punkt widzenia", TVP2

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne

Nie znoszę tych z „Prawa i Sprawiedliwości” – bo oni „Sprawiedliwość” rozumieją na sposób kogoś z filmu „Sami swoi” (nie oglądałem, ale wszyscy to cytują…): „Prawo – Prawem… ale Sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

Źródło: z blogu, 15 maja 2008 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: pis, prawo i sprawiedliwość

Niektórzy – np. firmy farmaceutyczne – uważają, że ochrona patentowa ich produktów musi być dłuższa, gdyż koszt badań jest bardzo wysoki... ale właśnie przyznanie monopolu na dłużej jest zachętą do wdrażania drogich rozwiązań, zamiast szukać tańszych!

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o ekonomii

Nie po to robimy buty, żeby szewcy mieli pracę, ale po to żeby ludzie mieli w czym chodzić.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne

Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto.

Źródło: debata na żywo przed wyborami parlamentarnymi 2005 r., TVN

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne

Nawet w muzułmańskich krajach kobiety są nauczycielkami na przykład. To nie jest tak, że kobieta nic nie robi, ona w domu pracuje, i to ciężko. Tylko chodzi o to, że są pewne specjalizacje i jedni się odnajdują w tym, drudzy w tamtym. Weźmy na przykład dwa kluby sportowe, jeden konserwatywny, drugi postępowy. Przychodzi do takiego klubu dwóch facetów, jeden chudy, taki malutki, drugi olbrzymi. W klubie konserwatywnym mówią tak: ciebie, wielkoludzie, to my jeszcze podpasiemy i będziesz ciężary podnosił. Małemu, chudemu mówią: to my cię jeszcze odchudzimy i będziesz jeździł jako dżokej. A w klubie postępowym mówią tak: musi być równość. Ciebie, chudego, podtuczymy, a tego grubego odchudzimy. Który klub wygra? ten, który specjalizuje. Otóż, to społeczeństwo, które kobiety specjalizuje w kobiecych czynnościach a mężczyzn w męskich wygra ze społeczeństwem idiotów, które jest społeczeństwem uniseksu.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Szowinistyczne, o kobietach, socjologiczne

Nawet Lady Małgorzata Thatcherowa jest przeciwniczką prawa kobiet do głosowania. Dlaczego miałaby być za?!? Kobiety jako istoty rozsądne i tak zazwyczaj głosują na mężczyzn – więc Ona na tym traci!

Źródło: „Magazyn Trybuny”, 20 kwietnia 2002 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Margaret Thatcher, zobacz cytaty o Margaret Thatcher
Kategorie: Szowinistyczne, o kobietach

Nawet za Hitlera czy Stalina, góral mógł sobie robić oscypki, jakie chciał, a dzisiaj stoi nad nim urzędnik unijny.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Unii Europejskiej
↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲