Janusz Korwin-Mikke

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

Socjalista nie jest człowiekiem, lecz bydlęciem – człowiek bowiem różni się od zwierzęcia tym, że kieruje się Zasadami Moralnymi. A Czerwoni ich programowo nie przestrzegają.

Źródło: blog JKM, 28 czerwca 2007 r.

Skok z szóstego piętra jest z całą pewnością bardziej szkodliwy niż zażywanie heroiny, aczkolwiek nie zakazujemy budowy szóstych pięter.

Wypowiedź podczas debaty o legalizacji narkotyków, 13 listopada 2007 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, liberalne

Różnica między pp. Kaczyńskim i Tuskiem sprowadza się do tego, że pierwszy podpisze Traktat Reformujący z udawanym obrzydzeniem – a drugi: z udawanym entuzjazmem; że pierwszy chce kastrować pedofilów chemicznie, a drugi scyzorykiem... albo odwrotnie.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
Kategorie: polityczne, zaczepno-obronne

Różnica między PiS a PO jest taka, że PiS nie zrobił lustracji, a PO nie robi liberalizacji.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne

Przez czterdzieści wieków historii ludzkości nie było ubezpieczeń i ludzie przy znacznie większej biedzie niż obecnie jakoś nie umierali z głodu. Przymus ubezpieczeń oznacza, że płacimy przez czterdzieści lat składkę, proszę sobie policzyć ile by państwo mieli po czterdziestu latach oszczędzania, przy czterech procentach rocznie? Oni nas rabują z tych pieniędzy, to jest banda złodziei, która narzuca ten przymus. Gdyby ubezpieczenie było dla nas korzystnie, to nie byłoby przymusu, sami byśmy się ubezpieczali. Ubezpieczenie jest dla nas oczywiście niekorzystne.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, liberalne

Proszę jednak pamiętać, że ja w 1991 roku w Sejmie nie domagałem się likwidacji SSE. Ja domagałem się utworzenia jednej SSE – obejmującej CAŁY obszar Polski!

Wypowiedź o Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Źródło: blog JKM, 7 kwietnia 2010 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o ekonomii, o sobie

Polityka to sztuka unikania kompromisu. Gdyby Chrystus poszedł na kompromis, nie byłoby chrześcijaństwa.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, polityczne, religijne

Polską rządzą służby specjalne i zależy im na tym, by woda była mętna, bo w mętnej wodzie łowi się ryby.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: katastroficzne, pesymistyczne, o narodach, o Polsce

Policja, o ile wiem ma pałki. Oprócz tego ma również naboje. Również ostre. Przypominam, że nie po to płacimy podatki na ostre naboje, żeby ich nie używać.

Źródło: Program III PR, 10 listopada 2006 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Stare powiedzenie brzmi: „Co cię nie zabije – to cię wzmocni”. Mamy świeży dowód jego słuszności: Holokaust nie zabił narodu żydowskiego – przeciwnie, pozycja Żydów nigdy nie była tak silna! Natomiast socjalizm chroni nas przed wszystkim, co mogłoby nas zabić – (pasy w samochodach, przymusowe szczepienia i miliony podobnych niańczynych działań) a więc NIE POZWALA NAM SIĘ WZMOCNIĆ. Jesteśmy coraz słabsi i coraz głupsi. DLATEGO NIENAWIDZĘ SOCJALIZMU.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲