Janusz Korwin-Mikke obserwacje

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Zobacz wszystkie cytaty obserwacje
Zobacz wszystkie cytaty Janusza Korwina-Mikke
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

Albert Einstein pracował był w biurze patentowym – i stworzył Teorię Względności. Istnieje silne podejrzenie, że gdyby pracował na sponsorowanej przez państwo uczelni, to by jej nie wynalazł. Musiałby bowiem pisać miesięczne i roczne plany swoich badań. Oraz sprawozdania. I co miał w nich pisać: „Chwilowo nie wynalazłem Teorii Względności, ale tak sobie myślę...”?

Źródło: z blogu JKM, 8 lutego 2007

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Albercie Einsteinie, zobacz cytaty o Albercie Einsteinie
Kategorie: obserwacje

Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze głupia.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, o demokracji

Gdyby ktoś serio chciał dopomóc Afrykańczykom, powinien czym prędzej przywrócić tam panowanie kolonialistów. Przypominam, że Lewica utrzymuje, że Biali potrafili jeszcze z kolonii wyciągać pieniądze; obecnie do tych wszystkich krajów dokłada się setki miliardów dolarów – co ledwoledwo starcza na zakup nowych „Mercedesów” ze złotymi klamkami dla każdego referenta w każdym „ministerstwie”. Trzeba więc – jeśli naprawdę chcemy pomóc nieszczęsnym Afrykańczykom – posłać tam z 5 dywizji (na mniejsze kraje wystarczy po plutonie...) komandosów i przywrócić władanie byłych metropolii – lub nowych metropolii.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: obserwacje

Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie – bardzo wysoko opodatkować.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: kapitalizm
Kategorie: polityczne, obserwacje

Idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem – tylko z pretensjami.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, obserwacje

Jeśli bowiem samochód jedzie w złym kierunku, lepsze paliwo nic nie daje.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, obserwacje

Młodość to najgorsza ze starości.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, obserwacje, o starości

Przez czterdzieści wieków historii ludzkości nie było ubezpieczeń i ludzie przy znacznie większej biedzie niż obecnie jakoś nie umierali z głodu. Przymus ubezpieczeń oznacza, że płacimy przez czterdzieści lat składkę, proszę sobie policzyć ile by państwo mieli po czterdziestu latach oszczędzania, przy czterech procentach rocznie? Oni nas rabują z tych pieniędzy, to jest banda złodziei, która narzuca ten przymus. Gdyby ubezpieczenie było dla nas korzystnie, to nie byłoby przymusu, sami byśmy się ubezpieczali. Ubezpieczenie jest dla nas oczywiście niekorzystne.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, liberalne

W społeczeństwie istnieje ogromna grupa ludzi, która UWIELBIA zakazywać innym. Tak to kocha, że gotowa jest sama jeść bez soli – byle inni też mieli źle! Jest to pragnienie zademonstrowania swojej władzy nad bliźnimi.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, socjologiczne

Z drugiej jednak strony: tysiące ludzi giną co roku, często bez własnej winy – a czasem z powodu własnej lekkomyślności. Takie jest życie – i takie powinno być życie! Gdyby ludzie nie ginęli z powodu lekkomyślności, to społeczeństwo zostałoby zdominowane przez lekkomyślnych – i po kilkunastu pokoleniach to lekkomyślni decydowaliby o np. użyciu broni jądrowej... Dlatego śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że narkomani umierają, jest zjawiskiem społecznie pozytywnym; im mniej ludzi nie umiejących panować nad swymi odruchami – tym (dla społeczeństwa) lepiej.

Źródło: felieton "Obrona Domostwa", Angora 2000 r., nr 7

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, liberalne