Janusz Korwin-Mikke i liberalizm

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Zobacz wszystkie cytaty liberalne
Zobacz wszystkie cytaty Janusza Korwina-Mikke
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

Przez czterdzieści wieków historii ludzkości nie było ubezpieczeń i ludzie przy znacznie większej biedzie niż obecnie jakoś nie umierali z głodu. Przymus ubezpieczeń oznacza, że płacimy przez czterdzieści lat składkę, proszę sobie policzyć ile by państwo mieli po czterdziestu latach oszczędzania, przy czterech procentach rocznie? Oni nas rabują z tych pieniędzy, to jest banda złodziei, która narzuca ten przymus. Gdyby ubezpieczenie było dla nas korzystnie, to nie byłoby przymusu, sami byśmy się ubezpieczali. Ubezpieczenie jest dla nas oczywiście niekorzystne.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, liberalne

Skok z szóstego piętra jest z całą pewnością bardziej szkodliwy niż zażywanie heroiny, aczkolwiek nie zakazujemy budowy szóstych pięter.

Wypowiedź podczas debaty o legalizacji narkotyków, 13 listopada 2007 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, liberalne

Taka jest natura świni, że jeśli da się jej możliwość wejścia racicami w koryto – to wlezie. Nic nie powstrzyma biurokracji przed dalszym świadczeniem nam Dobra, chronieniem nas przed Złem – jeśli będzie jej wolno to robić!

Źródło: blog JKM, 29 kwietnia 2009 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, polityczne, liberalne

W dzisiejszych czasach 'liberał' to człowiek, który pozwala rodzicom wybrać dla dziecka między aż dwoma podręcznikami do przymusowego wychowania seksualnego.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: Śmieszne, polityczne, Ironiczne, liberalne

W odróżnieniu od komunistów, chcących zbudować Świat Idealny, i konserwatyści i liberałowie wiedzą, że świat NIE jest i nie może być doskonały. Doskonale zorganizowane jest jedynie więzienie. W życiu normalnym zawsze będą ludzie, którzy wzbogacą się zgodnie z Prawem – ale niezbyt uczciwie; a także ci, którzy wręcz kradli, ale ich czyny już się przedawniły.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, liberalne

Walczymy z podatkami niesprawiedliwymi. I Stary Testament i Nowy Testament i Koran zawierają zakaz rabunku wdów i sierot. A niczym innym jest podatek spadkowy.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, liberalne

Z drugiej jednak strony: tysiące ludzi giną co roku, często bez własnej winy – a czasem z powodu własnej lekkomyślności. Takie jest życie – i takie powinno być życie! Gdyby ludzie nie ginęli z powodu lekkomyślności, to społeczeństwo zostałoby zdominowane przez lekkomyślnych – i po kilkunastu pokoleniach to lekkomyślni decydowaliby o np. użyciu broni jądrowej... Dlatego śmierć np. znajomego narkomana mnie martwi – ale fakt, że narkomani umierają, jest zjawiskiem społecznie pozytywnym; im mniej ludzi nie umiejących panować nad swymi odruchami – tym (dla społeczeństwa) lepiej.

Źródło: felieton "Obrona Domostwa", Angora 2000 r., nr 7

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, obserwacje, liberalne