Janusz Korwin-Mikke o narodach

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Zobacz wszystkie cytaty o narodach
Zobacz wszystkie cytaty Janusza Korwina-Mikke
• Narodowość: Polska
• Data urodzenia: wtorek, 27 października 1942
• Profesje: Polityk

Informacje / skrót życiorysu

Janusz Ryszard Korwin-Mikke to urodzony w 1942 roku polski polityk związany m.in. z partiami: Unia Polityki Realnej oraz Nowa Prawica.

W związku ze swoimi wypowiedziami, przez wiele osób jest uważany za postać kontrowersyjną, szczególnie jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę, zakres wolności obywatelskich, karę śmierci czy też pozycję kobiet w społeczeństwie i polityce.

Źródłem wielu cytatów jest blog J.K.M.: korwin-mikke.blog.onet.pl/ na którym na bieżąco komentuje on wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju, gdyby urodzili się w czasach Powstania Warszawskiego lub wojny światowej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce

Ależ ja jestem za wejściem do strefy wolnego handlu! Tylko że Unia Europejska nie jest taką strefą, a strefą szalejącej biurokracji, która steruje każdym hektolitrem wina i każdą toną wołowiny.

Źródło: „Życie”, 12 kwietnia 2002 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o sobie, o Unii Europejskiej

Eurosocjalizm jest co prawda lepszy od socjalizmu sowieckiego, bo już nie mordują, tylko kradną. Ale nadal jest to system zły. Jeśli mamy wychodzić z naszego zaścianka, to po co wchodzić do Eurozadupia? Lepiej dołączyć się do krajów, gdzie panuje wolność.

Opis: na konferencji "Jeśli nie Unia, to co?", 17 maja 2002 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Unii Europejskiej

Euro-socjalizm to bratni ustrój „realnego socjalizmu”. Z tą różnicą, że real-socjalizm ewoluował od komunizmu do kapitalizmu – a euro-socjalizm – odwrotnie.

Źródło: z blogu JKM, 31 stycznia 2010 r.

Gdyby w '39 co drugi Żyd miał broń, nie byłoby Holokaustu.

W trakcie debaty na temat dostępności broni palnej w TVN24.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce, o Żydach, Izraelu

Każde państwo faszystowskie, jak Niemcy, Francja dzisiejsza, Polska, odbierają obywatelom prawo do obrony. Faszyzujący Amerykanie – jak Barack Obama czy Hillary Clinton – chcą pozabierać społeczeństwu amerykańskiemu broń.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
cytat o Baracku Obamie, zobacz cytaty o Baracku Obamie
Kategorie: o narodach, o Ameryce

Każdy naród – podobnie jak gatunek – ma swoje centrum, swój rdzeń. Oprócz tego ma on swoje obrzeża, gdzie jego właściwy charakter jest słabszy, gdzie mieszka się z innymi narodami, gdzie podlega zmianom... Te właśnie obrzeża są często kulturowo najbardziej płodne, ale gdyby zginęło owo jądro zginąłby i naród; i jedno i drugie jest niezbędnie potrzebne: jądro, do stabilizacji, kresy do wprowadzenie zmian i eksperymentowania nie szkodzącego centrum, które może modyfikacje przyjąć lub zignorować.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach

Mamy dziś w Polsce podatki trzy razy wyższe niż te, jakie na Polaków nałożył Hitler? I wystawił za to armię, która mało co nie zdobyła Moskwy, a my prosimy Amerykanów o trzy tysiące kamizelek kuloodpornych, bo nas na to nie stać. Przecież to jest kompromitacja.

Źródło: „Gazeta Krakowska”, 21 października 2009 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce, o ekonomii

Nawet za Hitlera czy Stalina, góral mógł sobie robić oscypki, jakie chciał, a dzisiaj stoi nad nim urzędnik unijny.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Unii Europejskiej

Stare powiedzenie brzmi: „Co cię nie zabije – to cię wzmocni”. Mamy świeży dowód jego słuszności: Holokaust nie zabił narodu żydowskiego – przeciwnie, pozycja Żydów nigdy nie była tak silna! Natomiast socjalizm chroni nas przed wszystkim, co mogłoby nas zabić – (pasy w samochodach, przymusowe szczepienia i miliony podobnych niańczynych działań) a więc NIE POZWALA NAM SIĘ WZMOCNIĆ. Jesteśmy coraz słabsi i coraz głupsi. DLATEGO NIENAWIDZĘ SOCJALIZMU.

↕ najlepsze wg. polubień ↕

▲ do góry ▲