Jacek Kuroń o wolności

• Zobacz wszystkie cytaty Jacka Kuronia • Zobacz wszystkie cytaty o wolności
Profesje Jacka Kuronia: Naukowiec, Polityk, historyk

Żył w latach 1934 - 2004. Jeden z przywódców "nielegalnej" opozycji z czasów PRL-u. Historyk, działacz ZHP, współzałożyciel KOR (Komitetu Obrony Robotników). Był dwukrotnie ministrem pracy i polityki społecznej już w III RP.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Jacek Kuroń a inne osoby: cytaty o Jacku Kuroniu  • Narodowość: Polska  • Data urodzenia: sobota, 3 marca 1934  • Data śmierci: czwartek, 17 czerwca 2004 

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Jacka Kuronia

Jacek Kuroń cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Człowiek, który dorasta, powinien buntować się przeciw zastanemu porządkowi świata. Bowiem zawsze ten porządek sprzeniewierza się ideałom, w których wychowuje się dzieci. Alternatywą każdego młodzieńczego buntu jest przystosowanie, a więc posłuszeństwo i naśladownictwo, a przecież każdy człowiek, a zwłaszcza młody, chce być podmiotem swojego życia.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, życiowe, o życiu, socjologiczne, o wolności

Wolności związkowe są istotną częścią praw człowieka. […] W obliczu narastającego zagrożenia wolności związkowych prawne gwarancje ich respektowania powinny być wzmocnione i rygorystycznie egzekwowane, a nie osłabiane.

Wyrównywanie szans, warunków i ochrona słabszych musi opierać się nie tylko i nie przede wszystkim na podatkach, ale na powszechnym uczestnictwie we władzy i własności.

Źródło: Na krawędzi, Oficyna Wydawnicza, Warszawa 1997.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, lewicowe, o wolności