Gene Hackman o aktorstwie

dodaj autora do ulubionych w menu strony
• Zobacz wszystkie cytaty o aktorstwie
Zobacz wszystkie cytaty Gene Hackmana
• Narodowość: Amerykańska
• Data urodzenia: czwartek, 30 stycznia 1930
• Profesje: aktor, aktorka

Informacje / skrót życiorysu

Gene Hackman to urodzony w 1930 roku w Kaliforni amerykański aktor. Karierę aktorską rozpoczął dopiero w wieku ponad 30stu lat będąc wcześniej m.in. żołnierzem marines.

Wybierz cytaty Gene Hackmana według kategorii

Byłem szkolony na aktora nie na gwiazdę. Uczyłem się odgrywać role a nie dawać sobie radę ze sławą, agentami, prawnikami i prasą.

Ang.: "I was trained to be an actor, not a star. I was trained to play roles, not to deal with fame and agents and lawyers and the press."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o aktorstwie

Jeśli zacznę być "gwiazdą", stracę kontakt z normalnymi ludźmi których gram najlepiej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o aktorstwie

Chciałem grać, byłem jednak zawsze przekonany że aktorzy muszą być przystojni. To wzięło się z czasów kiedy Errol Flynn był moim idolem. Wyszedłem z kina i byłem zaskoczony kiedy spojrzałem w lustro i nie zobaczyłem Flynna chociaż czyłem się nim.

Ang.: "I wanted to act, but I'd always been convinced that actors had to be handsome. That came from the days when Errol Flynn was my idol. I'd come out of a theater and be startled when I looked in a mirror because I didn't look like Flynn. I felt like him."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające, o sobie, o aktorstwie

Dysfunkcyjne rodziny spłodziły wielu dobrych aktorów.

Ang.: "Dysfunctional families have sired a number of pretty good actors."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: obserwacje, socjologiczne, o rodzinie, o aktorstwie

Kiedy jesteś na szczycie, masz uczucie nieśmiertelności. Czujesz, że nie możesz nic zrobić źle, wszystko jest dobrze bez względu na rolę. Cóż, tak naprawdę to uczucie jest śmiertelne. Musisz być ze sobą szczery.

Ang.: "When you're on top, you get a sense of immortality. You feel you can do no wrong, that it will always be good no matter what the role. Well, in truth, that feeling is death. You must be honest with yourself." Źródło: imdb.com

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, o kulturze i sztuce, radzące, o aktorstwie

Nie zrobiłem konferencji prasowej aby ogłosić zakończenie kariery, ale tak, nie zamierzam już więcej grać. Mówiłem sobie przez ostatnich kilka lat aby tego nie ogłaszać w razie gdyby nadarzyła się jakaś wspaniała rola, jednak naprawdę nie chcę tego dłużej robić.... Brakuje mi aktorstwa bo robiłem to przez ostatnie 50 lat i kochałem to. Jednak biznes [filmowy] jest dla mnie bardzo stresujący. Kompromisy jakie muszę zawierać grając w filmach doprowadziły mnie do punktu gdzie poczułem, że nie chcę tego więcej robić.

Źródło: imdb.com Ang.: "I haven't held a press conference to announce retirement, but yes, I'm not going to act any longer. I've been told not to say that over the last few years, in case some real wonderful part comes up, but I really don't want to do it any longer ... I miss the actual acting part of it, as it's what I did for almost fifty years, and I really loved that. But the business for me is very stressful. The compromises that you have to make in films are just part of the beast, and it had gotten to a point where I just didn't feel like I wanted to do it anymore."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające, o sobie, o aktorstwie