Gene Hackman

Profesje Gene Hackmana: aktor, aktorka

Gene Hackman to urodzony w 1930 roku w Kaliforni amerykański aktor. Karierę aktorską rozpoczął dopiero w wieku ponad 30stu lat będąc wcześniej m.in. żołnierzem marines.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowość: Amerykańska  • Data urodzenia: czwartek, 30 stycznia 1930 

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Gene Hackmana

Gene Hackman cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Nie zrobiłem konferencji prasowej aby ogłosić zakończenie kariery, ale tak, nie zamierzam już więcej grać. Mówiłem sobie przez ostatnich kilka lat aby tego nie ogłaszać w razie gdyby nadarzyła się jakaś wspaniała rola, jednak naprawdę nie chcę tego dłużej robić.... Brakuje mi aktorstwa bo robiłem to przez ostatnie 50 lat i kochałem to. Jednak biznes [filmowy] jest dla mnie bardzo stresujący. Kompromisy jakie muszę zawierać grając w filmach doprowadziły mnie do punktu gdzie poczułem, że nie chcę tego więcej robić.

Źródło: imdb.com Ang.: "I haven't held a press conference to announce retirement, but yes, I'm not going to act any longer. I've been told not to say that over the last few years, in case some real wonderful part comes up, but I really don't want to do it any longer ... I miss the actual acting part of it, as it's what I did for almost fifty years, and I really loved that. But the business for me is very stressful. The compromises that you have to make in films are just part of the beast, and it had gotten to a point where I just didn't feel like I wanted to do it anymore."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające, o sobie, o aktorstwie

Kiedy jesteś na szczycie, masz uczucie nieśmiertelności. Czujesz, że nie możesz nic zrobić źle, wszystko jest dobrze bez względu na rolę. Cóż, tak naprawdę to uczucie jest śmiertelne. Musisz być ze sobą szczery.

Ang.: "When you're on top, you get a sense of immortality. You feel you can do no wrong, that it will always be good no matter what the role. Well, in truth, that feeling is death. You must be honest with yourself." Źródło: imdb.com

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, o kulturze i sztuce, radzące, o aktorstwie

Ludzie na ulicy ciągle nazywają mnie Popeye, chociaż Francuski lacznik (1971) był 15 lat temu. Chciałbym zagrać w nowym hicie i mieć nowe przezwisko.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Dysfunkcyjne rodziny spłodziły wielu dobrych aktorów.

Ang.: "Dysfunctional families have sired a number of pretty good actors."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: obserwacje, socjologiczne, o rodzinie, o aktorstwie

Jeden krok dzieli bohatera od tchórza.

Ang.: "The difference between a hero and a coward is one step sideways.". Źródło: imdb.com

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, życiowe, o życiu, wojskowe, o wojnie

Chciałem grać, byłem jednak zawsze przekonany że aktorzy muszą być przystojni. To wzięło się z czasów kiedy Errol Flynn był moim idolem. Wyszedłem z kina i byłem zaskoczony kiedy spojrzałem w lustro i nie zobaczyłem Flynna chociaż czyłem się nim.

Ang.: "I wanted to act, but I'd always been convinced that actors had to be handsome. That came from the days when Errol Flynn was my idol. I'd come out of a theater and be startled when I looked in a mirror because I didn't look like Flynn. I felt like him."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, wspominające, o sobie, o aktorstwie

Jeśli zacznę być "gwiazdą", stracę kontakt z normalnymi ludźmi których gram najlepiej.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o aktorstwie

Wiele emocji kosztuje mnie obserwowanie siebie na ekranie. Myślę o sobie i czuje się dość młody, i wtedy widzę tego starego faceta z workowatym podbródkiem, zmęczonymi oczami, cofniętymi włosami i całą resztą.

Na temat starości. Ang.: "It really costs me a lot emotionally to watch myself on-screen. I think of myself, and feel like I'm quite young, and then I look at this old man with the baggy chins and the tired eyes and the receding hairline and all that.". Źródło: imdb.com

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o starości, o emocjach

Byłem szkolony na aktora nie na gwiazdę. Uczyłem się odgrywać role a nie dawać sobie radę ze sławą, agentami, prawnikami i prasą.

Ang.: "I was trained to be an actor, not a star. I was trained to play roles, not to deal with fame and agents and lawyers and the press."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o aktorstwie