David Gahan

Profesje Davida Gahana: muzyk, muzyk rockowy

David Gahan urodził się jako David Callcott w 1962 roku, jest angielskim muzykiem z pogranicza rocka i pop-u, współtwórcą i wokalistą zespołu Depeche Mode.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowości: Brytyjska  • Angielska  • Data urodzenia: środa, 9 maja 1962 

Wybierz cytaty Davida Gahana według kategorii

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Davida Gahana

David Gahan cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Zmusiłem Alana do grania na perkusji. Powiedziałem: Chcę żywych bębnów. Fletcher pomyślał, że zwariowałem i oznajmił: Dave oszalał, chce bębny; następnym razem będzie chciał chórki. I faktycznie chciałem.

Dave Gahan w wywiadzie dla NME o wprowadzeniu perkusji i chóru gospel przy nagrywaniu płyty „Songs of Faith and Devontion” (1993 rok).

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Zagraliśmy koncert w Polsce zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał, by tam pojechać. To było całe lata temu... Na miejscu dotarło do nas, że mamy w Polsce wiernych fanów, którzy posiadają albumy i słuchają naszej muzyki pomimo tego, że w waszym kraju ciężko było kupić nasze płyty. Ludzie wymieniali się naszymi nagraniami... To dla mnie najlepszy sposób na poznawanie muzyki. Ja właśnie w ten sposób poznaję nowych wykonawców.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce, o sobie

Nie mam pojęcia, skąd to się bierze, ale dzieciaki w dzisiejszych czasach nie czują wartości muzyki. Nie odbierają muzyki jako czegoś cennego, jako dzieła sztuki. To mnie zawsze irytuje, bo ten sam dzieciak pójdzie wydać 5 dolarów na kawę, a narzeka, że płyta kosztuje 10 dolarów. Płyta, którą w trudach tworzono przez rok. Czyste szaleństwo, prawda?

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: moralizatorskie, etyczne, o muzyce, o szaleństwie

Nasza kariera w Anglii to ciągłe walki. Teraz, kiedy wydaliśmy nowy singiel spoglądam na iTunes na rankingi. Widzę to, że jesteśmy numerem jeden w Niemczech i w Top 10 w innych krajach europejskich, ale w Anglii mieścimy się zaledwie w pierwszej setce. Faktem jest to, że nawet nie graja naszych utworów w radio, po prostu nie jesteśmy jednym z ich ulubionych zespołów. Pamiętaj o tym jak jakiś czas temu, kiedy Pet Shop Boys odbierali nagrodę Brit Award za całokształt twórczości oraz wkład w muzykę, Neil Tennant powiedział: „Depeche Mode, zasługują na tę nagrodę bardziej niż my!”. Trzeba przyznać, że nie zyskaliśmy sławy w naszej ojczyźnie.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Koncerty w Polsce zawsze są wspaniałe.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o narodach, o Polsce

Cooo, tę nagrodę „Starego sukinsyna”? Czy może „Nagrodę dla tych co siedzą w tym już długo i musimy im coś dać”? A może „Nagrali sporo dobrych kawałków, niektóre z nich nawet lubię”? Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek nam coś takiego proponowano, nic takiego nie słyszałem. Czy brytyjskie nagrody nie są czasami ustawiane? Mamy nagrodę dla starych sukinsynów od MTV, ale tylko Fletch się tam pojawił.

W 2009. roku podczas wywiadu Dave'a dla The Guardian, po pytaniu dziennikarza czy kiedykolwiek proponowano DM nagrodę Brit Awards za wybitny wkład w muzykę.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Był czas kiedy myślałem że nie mogę występować, że nie mogę niczego zrobić co muszę zrobić jeżeli nie jestem na fazie lub nie jestem w odpowiednim nastroju. Jednak to jest mit, to bzdura.

Źródło: http://www.examiner.com/article/dave-gahan-says-it-s-a-myth-that-musicians-need-drugs-to-be-creative

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Myślałem, że mogę to robić od czasu do czasu, mieć małą imprezkę, ale te małe imprezki trwały miesiąc. Miesiąc później siedziałem zamulony zastanawiając się co się właściwie działo.

David o swoim byłym uzależnieniu. Ang.: "I thought I could do it maybe now and again, have a little party, but those little parties lasted a month. And a month later, I'd be sitting there shivering, wondering what happened"

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie

Tak, ostatnich kilka lat w Kaliforni mieszkałem w małym apartamencie w Santa Monica i miałem, to w sumie jest smutne, ogromną lalkę Bugsa Bunnego która bywała mocno animowana kiedy traciłem zmysły. Miałem także Tin Mana i lwa, Tin Man do mnie mówił. To było właściwie psychotyczne zachowanie, widzę to dopiero teraz. Wtedy jednak myślałem że inni też tak mają.

David opisuje swoje życie w okresie uzależnienia od narkotyków. Ang.: "Oh yes, the last couple of years in California, I was living in a little apartment in Santa Monica and I had -- well, it's really sad actually -- this huge Bugs Bunny doll which would become quite animated when I was out of my mind. I also had a Tin Man and a lion. The Tin Man used to speak to me. It was basically psychotic behavior, which of course now I can see. But at the time I thought, 'Doesn't everyone have these things?"

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie